Стало відомо, як ховатимуть померлих від коронавірусу прикарпатців

Сьогодні, 27 березня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада в обласній державній адміністрації щодо ситуації з коронавірусом.

Фахівці розповіли про особливості поховання людей, які померли від COVID-19. Перше таке поховання на Прикарпатті вже відбулось – 20 березня у Франківську. На міському кладовищі виділили окрему ділянку.

“Не потрібно робити з цього великого шуму і паніки. Це не така страшна інфекція, як ті, від яких свого часу потерпав світ у ХІХ столітті. Але, безумовно, на похованні повинна бути невелика кількість людей, а ті, хто проводять поховання, мають бути у масках і бажано в захисних костюмах. Саме тіло рекомендується огортати полотном, яке замочено в хлорну суміш”, – сказав Віталій Федорів, т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

Він додав, що зараз не проводиться виділення окремих ділянок на сільських чи міських кладовищах для поховання померлих. А головний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук пояснив, що вірус живе дуже недовго, і тіло людини не становить небезпеки для тих, хто проводить процедуру поховання.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що такого сценарію, як на Тернопільщині, не допустять на Прикарпатті. Там померлого від коронавірусу чоловіка люди відмовились допомагати ховати. В результаті могилу копали сільський голова і заступник.

Читайте також: Більшість з нас вже перенесли коронавірус, – прикарпатська лікарка-інфекціоністка

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!