Суд Астанова: захисники підозрюваного у вбивстві хочуть змінити суддів

Сьогодні, 5 вересня, в Івано-Франківську відбулося чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, майже два поки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі є хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

Ельдара взяли під варту в червні 2017, розслідування завершили в листопаді 2017. Із того часу справа перебуває в суді. Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків.

Зокрема, до зали суду принесли валізу, у якій знайшли тіло дівчини. Пізніше судді Апеляційного суду вирішили випустити Ельдара Астанова із СІЗО. Тепер він заходиться під домашнім арештом.

Сьогодні на початку засідання захисники Астанова заявили про те, що хочуть відводу суддів. На думку захисників, судді необґрунтовано тримали Астанова під вартою.

«Судді неодноразово і необґрунтовано продовжували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Правових підстав до утримання його до судового рішення не має, це не відповідає частині третій статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – сказав один із адвокатів Астанова.

Сам підозрюваний з думкою захисників погодився.

«Я не маю що додати. Я два роки говорив і мене ніхто не слухав»,- зазначив Ельдар Астанов.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!