У Франківську літнім студентам розповіли про здорове харчування

Сьогодні, 16 травня, в Івано-Франківську студенти Університету третього віку обговорили із дієтологом та косметологом Оленою Куравською здорове харчування та користь овочів і фруктів.

Куравська розповіла, що за добу людина має з’їдати 300 грам овочів і 300 грам фруктів. Мовляв, вони дуже корисні, проте можуть стати шкідливими і навіть спричинити низку захворювань. Також, за словами пані Олени, завдяки овочам і фруктам можна коригувати ліпопротеїди високої щільності. А вони мають антиатерогенні властивості, тим самим суттєво знижують ризик серцево-судинних захворювань, атеросклерозу.

Щоб підняти в організмі ці ліпопротеїди, необхідно:

-знизити масу тіла;

-збільшити фізичні навантаження;

-збільшити рівень магнію в організмі;

-зменшити вживання простих вуглеводів;

-додати більше клітковини при харчуванні;

– вживати омега-3 періодично

 «Чим більше ми споживаємо клітковини, тим краще для нас. Вона слугує щіткою нашого організму, що вимітає непотрібні речовини з організму. Я розумію, що овочі і фрукти зараз з нітратами, але якщо замочити їх на дві години у воді, то вони вийдуть», – наголошує дієтолог.

Крім того, студенти цікавились, чи можна сідати на дієту і тиждень їсти лише гречку, пити кефір і багато води.

«Є збалансовані і не збалансовані дієти. Я не раджу своїм пацієнтам не збалансовані дієти, бо це дуже шкідливо для людського організму», – відповіла Олена Куравська.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!