У Франківську робоча група обговорила нове положення бюджету участі

  • Днями в Івано-Франківську відбулось чергове засідання робочої групи, яка працює над оновленням бюджету участі. Вони обговорили нове положення та з’ясували, як його можна удосконалити.

    «Ми вийшли на фінішну пряму, бо згодом буде сесія міської ради, де і приймуть положення. Цьогоріч хочемо трохи пришвидшити всю процедуру бюджету участі і почати в березні, щоб до літа визначили переможців і можна було приступати до реалізації проектів», – розповіла керівниця громадської організації «Івано-Франківський регіональний центр» Наталія Кобильчак.

    Вона нагадала, що на 2019 рік загальну суму бюджету участі збільшили до чотирьох мільйонів гривень. Відповідно зросли і суми на великі та малі проекти: до 300 тисяч гривень та до 100 тисяч гривень.

    Також одна із учасниць зібрання запитала, чому деякі питання, наприклад термін проведення бюджету участі, не прописані у положенні, навіщо їх прописувати окремими розпорядженнями міського голови. Їй пояснили, що сесія міської ради збирається раз на три місяці і якщо доведеться щось змінити, то довго треба буде чекати. Окрім того, одного року бюджет участі можуть почати у березні, а іншого – у лютому. Відповідно можна прописати тільки загальні терміни, але не точні.

    «Минулого року голосування тривало два місяці. Цього року ми зрозуміли, що це забагато, тому вирішили зменшити термін. Наступного року може ще раз доведеться міняти щось. Тому ми хочемо бути максимально гнучкі, щоб мати можливість удосконалюватись, а не бути прив’язаними до рішення сесії», – пояснила Кобильчак. А координатор бюджету участі Христина Костирко наголосила, що кожне розпорядження і всі новини можна знайти на офіційному сайті бюджету.

    Обговорили також на зібранні майбутню робочу групу, яка слідкуватиме за перебігом бюджету участі. Ця група складатиметься із представників місцевої влади та жителів міста. Загалом  15 людей. Але хто більше трьох разів пропустить зібрання, того автоматично виключать і замінять.

  • Нагадаємо, що цьогоріч голосувати за бюджет участі в бібліотеках відмінять. Голосування проводитиметься тільки онлайн або ж у ЦНАПах. Для того, щоб всім жителям міста було зручно проголосувати модератори бюджету хочуть запустити мобільні ЦНАПи, які їздитимуть по мікрорайонах міста.

    Також робоча група обговорила питання про інформування населення про бюджет участі, можливість оголошення тендерів через систему Prozorro та відокремлення освітніх проектів у окрему категорію.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!