У Франківську через Мінкультури ніяк не встановлять підземні смітники

В Івано-Франківську на вулиці Грушевського ще восени планували встановити підземні контейнери. Проте вже зима закінчується, але контейнерів як не було, так і немає.

«Галицький кореспондент» вирішив поцікавитися у  директора департаменту житлового, комунального господарства та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайла Смушака, чому нові сміттєві контейнери у середмісті ще не встановлено.

«Немає, тому що ми зіткнулися з однією проблемою – неможливо було пройти швидко експертизу цього проекту. Нам потрібний дозвіл Міністерства культури на виконання земляних робіт, бо це історико-архітектурна частина міста. Вже направили всі необхідні документи, тому скоро погодження мало б прийти. Тільки після цього ми можемо оголосити тендер і приступити до робіт», – пояснює Смушак.

Також посадовець додає, що якщо десь у березні вдасться оголосити тендер, то в середині квітня, імовірно, буде підрядник. «Роботи будемо починати вже після Дня міста, і десь за два місяця все буде виконано», – каже головний комунальник.

Окрім того, Михайло Смушак нагадує головні переваги підземних контейнерів.

«Коли йдеш по вулиці і бачиш старі контейнери – це не естетично. По-друге, сміття дуже часто розлітається, бо не всі люди закривають баки. Третє – неприємний запах, а четверте – із старих контейнерів безхатьки розтягують сміття. Тому нові контейнери це буде зручно, тобто  людина підходить, а все чистенько і гарно», – каже посадовець.

Також департамент житлового, комунального господарства та благоустрою має перелік місць, де потрібно буде встановити такі майданчики. Проте спочатку треба буде на практиці побачити всі плюси і мінуси таких контейнерів.

«По  всьому місту ставити їх недоцільно, це додаткові витрати. Але у середмісті обов’язково потрібно робити контейнери підземними, от наприклад, на вулиці Франка», – додає Михайло Смушак.

Нагадаємо, що нещодавно на Грушевського встановили модульну вбиральню. Там є дві кабінки, накладки на сидіння, раковина, сушка, мило, рушники. Все пристосовано для людей з обмеженими можливостями – встановлені спеціальні поручні. Для незрячих людей є таблички зі шрифтом Брайля.

Роксолана Бичай

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!