У Франківську втілять в життя шість проектів, які зроблять місто кращим

Сьогодні, 30 липня, в Івано-Франківську відбулась публічна презентація проектів, підтриманих громадською ініціативою Urban Space 100.

Шість проектів, які покликані зробити місто кращим, отримали фінансування в розмірі 230 тисяч гривень. Грантовий фонд був сформований з 80% від чистого прибутку громадського ресторану за три місяці.

“Ці проекти є важливими для Івано-Франківська, тож співзасновники громадського ресторану вирішили їх підтримати. Вони будуть реалізовані протягом шести-дев’яти місяців”, – розповіла Марта Гладка, координаторка проекту Urban Space.

Першим проектом став мотузковий парк для дітей з тяжкими порушеннями мовлення та аутизмом. Ця ідея спрямована на активний відпочинок з елеметнами туризму, проведення спортивних конкурсів та невимушену адаптацію дітей з особливими освітніми потребами. Сума фінансування склала 72 тисячі гривень.

В рамках іншого проекту, який отримав 37 тисяч гривень, активісти залучили фахівців для реставрації вивіски музичної школи на Січових Стрільців, 17. Цій вивісці – більше ста років. Також планується дослідити інші історичні вивіски та провести освітні заходи у сфері збереження елементів архітектури.

Ще 20 тисяч було виділено на проект Eco City. Суть цієї ідеї – моніторинг якості повітря за допомогою пристроїв, сконструйованих франківськими підлітками за допомогою платформи Arduino. Датчики зможуть визначати кількість шкідливих частинок у повітрі та передавати інформацію на сервер. Ці дані можна буде побачити в спеціальному додатку для смартфонів, який учасники планують створити.

Крім того, у жовтні в Івано-Франківську відбудеться триденний “Велофорум”. Це – масштабна подія, яку фінансуватимуть і велорухи, і міська рада. Urban Space 100 виділив велоактивістам 30 тисяч гривень, які планують витратити на логістику велофоруму.

Читайте також: 13 стартапів: які ідеї хочуть реалізувати франківці у місті

Ще одним проектом став мурал на стіні будинку по вулиці Івана Франка, 5. Мурал передбачається створити, щоб привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста та показати шляхи їхньої ревіталізації. 36 тисяч гривень, які виділили на цей задум, витратять на риштування, фарби та роботу митців.

І останнім проектом у рамках цієї програми від “Теплого міста” стали благодійні концерти родинного ансамблю “Savka-band”. Музиканти разом зі своїми друзями планують провести кілька таких заходів на підтримку важкохворих дітей, передавши всі зібрані кошти на їх лікування. А 35 тисяч грантових грошей планують витратити на світло, звук, оренду залів та інші супутні витрати.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!