В Івано-Франківську з температурою госпіталізували жінку, яка повернулася з Італії

В Івано-Франківську до клінічної інфекційної лікарні госпіталізували 63-річну жінку, яка приїхала з Італії.

Про це кореспонденту “Укрінформу” повідомив генеральний директор КНП “Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня” Роман Остяк. Він розповів, що жінка була пів року в Італії. Перед її від’їздом там захворіли її онуки й донька – їх сімейний лікар підтвердив грип. 

“Так, до нас поступила жінка з Делятина. Жінка повернулась з Італії додому з високою температурою в понеділок. Коли вона звернулась до лікаря, він, зважаючи на її повернення з Італії, автоматично скерував її до нас. У жінки є двобічна пневмонія. Але, згідно з нашим алгоритмом, ми відразу направили кур’єром до Києва її аналізи на наявність коронавірусу», – сказав Остяк.

Він зазначив, що наразі жінка почуває себе нормально, температура впала, але кашель зберігається.

«Нині вона в ізольованому боксі», – додав Остяк.

За його словами, за розпорядженням МОЗ, усіх, хто приїжджає з температурою зі Словаччини, Угорщини, Румунії, Італії та Китаю мають перевірити на наявність коронавірусу.

В Івано-Франківській обласній державній адміністрації повідомляють, що станом на 16.00 28 лютого 2020 року жодного випадку захворювання коронавірусом на Прикарпатті, як і на території України, не зареєстровано.

Нагадаємо, що раніше мер повідомив –  китайське місто Наньнін, яке є побратимом Івано-Франківська, потребує допомоги через коронавірус. Руслан Марцінків тоді сказав, що їм потрібні рукавички, маски, захисні костюми. На це і підуть гроші, виділені виконком. Вже згодом Франківськ виділив 150 тисяч, щоб допомогти китайському місту боротися з коронавірусом. 

Раніше Івано-Франківськ та місто Наньнін Гуансі-Чжуанського Автономного округу Китайської Народної Республіки підписали угоду про співпрацю. А вже згодом франківські депутати з робочим візитом відправились у Китай.

В Івано-Франківську готуються до коронавірусу – в аеропорту буде лікар, ізолятор та лабораторія. Також у лікарні обладнали п’ять палат-боксів. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переживає, що вірус дійде до міста. Каже, що “це питання часу”. Водночас т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів зазначає, що на Прикарпатті роблять все для профілактики коронавірусу. 

Згодом в Україну привезуть тести для виявлення коронавірусу вдома.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!