Сьогодні, 26 листопада, відбувається позачергове засідання Верховної ради України щодо введення в воєнного стану.
Поки депутати розійшлися на перерву, до українців звернувся Президент України Петро Порошенко.
“Як президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ я виконав свій конституційний обов’язок і кілька годин тому своїм указом запровадив воєнний стан на всій території України з 9:00 28 листопада”, – наголосив Порошенко у телевізійному зверненні.
“Ми не плануємо поки що вдаватися до повної чи часткової мобілізації, однак ця можливість залишається відкритою. Воєнний стан не означає оголошення війни. Цікавість світу до ситуації на Сході значно зросла. Ми маємо бути готові до будь-яких дій нашого жорстокого та непередбачуваного сусіда. Моє рішення – запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб воєнний стан ні на день не наклався на початок передвиборчої кампанії. Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня”, – сказав Порошенко.
Президент пообіцяв, що через запровадження воєного стану не будуть обмежені права і свободи громадян та не буде введено цензуру.
“Запровадження воєнного стану не передбачає заходів, пов’язаних із обмеженням прав і свобод громадян чи впровадженням цензури. Сподіваюся, що і політики, і мас-медіа діятимуть відповідально і не атакуватимуть Україну тезами, позиченими у російських пропагандистів”, – заявив Петро Порошенко.
В свою чергу, перший президент України Леонід Кравчук зазначив, що Порошенко прийняв рішення скоротити строк воєнного стану, щоб зменшити напругу довкола виборів.
Нагадаємо, що причиною введення воєнного стану стала ситуація в Азовському морі. 25 листопада прикордонні катери ФСБ Російської Федерації відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил України.
До речі, раніше йшлося про те, що воєнний стан триватиме 60 днів і вплине на строк проведення виборів.
Відеозвернення Президента України:
Окрім того, “Галицький кореспондент” запитав думку щодо запровадження воєнного стану у відомих франківців.
Нагадаємо, що раніше опублікували текст указу Президента України , який підтримав комітет Верховної Ради.