115 прикарпатців лежать у реанімаціях із COVID-19

 • За минулу добу, 17 лютого, на Івано-Франківщині на коронавірус захворіло 536 осіб, з них 87 дітей.

  Про це повідомили під час пресбрифінгу під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко, директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Дмитренка та заступниці генерального директора ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» з питань дослідження біологічних факторів Тетяни Джус.

  Станом на сьогодні на стаціонарному лікуванні перебувають 1462 пацієнти, з них 115 – у відділеннях реанімації, 31 – підключений до апаратів ШВЛ, 23% хворих є кисневозалежними. Для госпіталізації дітей sз COVID-19 розгорнуто 314 ліжок, з них 119 ліжок або 37,9% зайнято пацієнтами. За останню добу госпіталізовано 21 дитину.

  «Задля покращення лікування хворих на коронавірус на Прикарпаття надійшла партія ліків від для лікування COVID-19 прямої дії «Молнупіравір», а це 580 упаковок (в одній упаковці по 40 таблеток). Препарати розподілені у 42 лікувальних закладах Івано-Франківщини, які надають первинну медичну допомогу, – розповіла посадовиця. – Ці лікувальні засоби убезпечують хворого від середнього та важкого перебігу коронавірусної хвороби. Їх можуть приймати пацієнти від 18 років, які захворіли на коронавірус. Лікування цим препаратом, який є безкоштовним, здійснюється до п’яти днів», – сказала Людмила Сірко.

  Наголошувалося, що вакцинація рятує життя прикарпатців. Отримавши щеплення від СOVID-19, можна уникнути цієї недуги, важких ускладнень від неї або перехворіти цією хворобою з легким її перебігом. Саме вакцинація підсилює імунітет людини.

  За останню добу провели 1692 щеплення від COVID-19. Станом на сьогодні в області щеплено 874 296 осіб, в тому числі першою дозою – 449 245, другою – 416 949, бустерною – 7902 та додатковою – 200. Загалом, першою дозою провакциновано 33,2% населення області, повний курс двома дозами антиковідної вакцини отримали 30,8 %.

  На Прикарпатті працює 121 пункт щеплення, тридцять три мобільні бригади та дев’ять центрів вакцинації населення.

  Читайте також: Компанії Moderna і Pfizer розповіли, коли з’явиться вакцина проти “Омікрону”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!