Компанії Moderna і Pfizer розповіли, коли з’явиться вакцина проти “Омікрону”

 • Специфічна вакцина проти COVID-штаму Омікрон від американської компанії Moderna може бути готова до серпня 2022 року, а розробку такої вакцини від компанії Pfizer і BioNTech SE відклали на кілька тижнів.

  Водночас Moderna ще збирає клінічні дані, щоб визначити, чи буде ця COVID-вакцина забезпечувати кращий захист, ніж третя доза наявної вакцини. Про це заявив генеральний директор компанії Moderna Стефан Бансель, повідомляє Reuters.

  “Ми вважаємо, що бустер буде потрібний. Я поки не знаю, чи буде це вже наявна вакцина, тільки проти Омікрону, чи двовалентна: дві мРНК в одній дозі – вакцина проти Омікрону і вакцина, яка вже існує”, – сказав він.

  Це рішення ухвалять у найближчі місяці, коли всі клінічні дані стануть доступними, зауважив Бансель. Крім цього, до серпня 2023 року Moderna може розробити так звану панвакцину, яка б одночасно захищала від COVID-19, грипу та інших респіраторних захворювань.

  Минулого місяця Moderna почала клінічні випробування специфічної бустерної вакцини, яку розробили для боротьби з Омікроном. Однак попередні результати досліджень на мавпах показують, що ця вакцина може не забезпечувати кращий захист, ніж третє щеплення вже наявною вакциною.

 • Поставку вакцини для боротьби з Омікроном від компаній Pfizer і BioNTech SE також відклали на кілька тижнів. Причиною став повільніший процес збору даних, ніж очікували розробники.

  Читайте також: Литва передасть Україні COVID-вакцину Johnson & Johnson: кого щеплюватимуть препаратом

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!