12-річна франківська “сонячна” дівчинка перемогла у міжнародному фестивалі

  • 12-річна франківка Христина Турко виборола гран-прі на Міжнародному дитячому фестивалі “Рекітське сузір’я 2020” у номінації “Живопис”. Про це повідомляє “Суспільне”.

    Перша виставка Христини Турко відбулася у фортечній галереї Бастіон. Вона приурочена  до міжнародного місячника інформування про людей із синдромом Дауна, що проходить щорічно у жовтні.

    Франківська "сонячна" дівчинка перемогла у міжнародному фестивалі

    “Христинка почала малювати, як тільки навчилася тримати олівець. Зараз ходить на гурток, – розповідає її мама Яна Турко. – З нею разом малювати вчиться ще одна дівчинка з особливими потребами, вони дуже здружилися. І це надзвичайно важливо для таких діток. Творчість – це те, що нашим дітям вдається найлегше, і їх це розвиває. Для них це арттерапія. Я хочу сказати, що такі діти можуть творити, просто з ними треба більше займатися і більше вкладати часу. Я би сказала, що це такі певні інвестиції в дитину. Так, це складно, важко, але результат буде обов’язково”.

    Франківська "сонячна" дівчинка перемогла у міжнародному фестивалі

    За словами матері дівчинки, однією із найважливіших проблем для “сонячних” дітей, є соціалізація. Її покликана забезпечити інклюзивна освіта.

    Христина перебуває на інклюзивному навчанні у 4 класі івано-франківського ліцею № 24.

    “Ми дуже задоволені, тому що нас дуже гарно сприйняли і створили нормальну психологічну атмосферу в класі”, – каже Яна Турко.

    Щоправда наразі їм бракує консультативної допомоги спеціалістів – логопеда та практичного психолога.

  • Франківська "сонячна" дівчинка перемогла у міжнародному фестивалі

    За словами голови ГО “Сонячні діти Івано-Франківщини” Валентини Цури, сьогодні у суспільстві існує багато стереотипів щодо дітей із синдромом Дауна.

    “Найперший міф – ці діти не здатні до навчання. Насправді, вони можуть учитися, тільки треба трохи більше зусиль, ніж до інших діток. Другий міф – такі діти можуть народитися тільки у батьків, які ведуть асоціальний спосіб життя. Але така дитина може народитися у будь-кого. Міф третій – ці діти агресивні. Це абсолютна неправда”, – пояснює Валентина Цура.

    За її словами, на сьогодні, в обласному генетичному центрі зареєстровано понад 200 діток до 18-ти років із синдромом Дауна. За минулий рік на Прикарпатті народилося 12 таких малюків, з них троє – в Івано-Франківську.

    Нагадаємо, що в Івано-Франківську створили абетку для батьків, діти яких мають синдром Дауна. 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!