12 стратегічних держпідприємств хочуть об’єднати в холдинг

 • В Україні можуть створити державний холдинг, у який ввійдуть 12 стратегічних підприємств.

  Про це йдеться в проекті постанови “Деякі питання утворення ПАТ “Державна керуюча холдингова компанія “Укрхолдинг”, яку підготувало Міністерство економічного розвитку та торгівлі, пише ТСН із посиланням на “Економічна правда”.

  “Статутний капітал холдингу формується шляхом передачі до нього 100% НАК “Нафтогаз України”, ПАТ “Укргідроенерго”, НАК “Надра України”, “Будівельна компанія “Укрбуд”, ПРАТ “Київ-Дніпровське МППЗТ”, “Український банк реконструкції та розвитку”, “Державний ощадний банк України”, “Родовід банк”, “Державний експортно-імпортний банк України”, – йдеться у документі. У перелік також увійшли 75% ПАТ “Турбоатом”, 50% ПАТ “Хартрон” та 93% ПАТ Акціонерний банк “Укргазбанк”.

  Згідно з пояснювальною запискою, створення холдингової компанії призведе до покращення управління найбільшими суб’єктами господарювання державного сектору економіки та підвищення ефективності їхньої діяльності внаслідок застосування в компанії найвищих стандартів корпоративного управління.

  “Створення компанії дозволить залучити найбільш кваліфікованих спеціалістів до управління суб’єктами господарювання державного сектору економіки та сконцентрувати їхню експертизу та аналітичні можливості в межах однієї управлінської структури, що підвищить можливості держави з аналізу інформації та прийняття управлінських рішень щодо суб’єктів господарювання”, – йдеться у проекті.

  0629.com.ua

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!