165-та річниця: у Франківську відбулись традиційні Франкові читання (фоторепортаж)

 • Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську відзначають 165 років від дня народження Івана Франка.

  До цієї річниці департамент культури підготував 48 заходів – виставки, концерти, літературні події тощо. А у приміщенні обласної філармонії пройде святковий концерт та нагородження лауреатів міської премії ім. І. Франка.

  Крім того, на площі біля пам’ятника Івану Франку пройшли традиційні Франкові читання. Улюблені твори Каменяра зачитали такі відомі містяни, як міський голова Руслан Марцінків, народна депутатка України Оксана Савчук, ексмер Франківська Богдан Борович, письменники Євген Баран та Ярослав Ткачівський.

  “Ми традиційно збираємося тут і читаємо твори Франка. Як завжди кажемо – ті, хто читають, керують тими, хто дивиться телевізор. Нашу ініціативу підтримують і в інших містах України. Постать Франка треба вивчати цілісно бо за СРСР його творчість сильно “згладили”, а він писав гострі речі”, – розповів Віталій Перевізник, голова ГО “Громадський інститут аналітики”.

  Також він зазначив, що цього року провели конкурс есеїв “Мій Франко” – твори мали бути довжиною в 165 слів. Переможцем став Степан Пенкалюк, який потім зачитав для всіх свій твір.

 • До теми: У Калуській ОТГ відновили роботу бібліотеки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!