23 вулиці: у Калуській громаді пройде масштабна декомунізація

 • Вчора, 10 травня, у Калуші відбулося засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які підлягають перейменуванню.

  Цій зустрічі передувала велика робота з вивчення назв топонімів всіх населених пунктів нашої Калуської громади. Працювали і фахівці – історики та краєзнавці, депутати міської ради, активісти громади, йдеться на сайті Калуської міської ради.

  “Керувалися критеріями, зокрема: історія походження назви, її приуроченість, а якщо йдеться про особистість – то бралися до уваги її прижиттєві принципи, ставлення до України та особистий внесок в її розвиток. Головне завдання, яке поставлено було перед робочою групою, чітко сформульоване в самій її назві”, – кажуть у міськраді.

  Учасники обговорили всі пропозиції від учасників засідання та визначилися з переліком назв вулиць, які, на консолідовану думку робочої групи, першочергово підлягають перейменуванню.

  Це 10 назв у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова. А в сільських населених пунктах відповідно: Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева; Вістова – 9 травня; Мислів – Дружби, Ковпака; Пійло – Ковпака, Семанишина; Ріп’янка – 1 травня; Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська; Тужилів – 9 травня.

  Весь перелік вулиць згідно з протоколом засідання робоча група передасть до профільної комісії міської ради з рекомендацією їх перейменування.

  Щодо нових назв – то слід зазначити, що це буде відбуватися у відповідності до чинного законодавства. В першу чергу йдеться про Закон України «Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат історичних подій», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», які передбачають у таких випадках прийняття рішень після громадського обговорення кожного конкретного випадку.

  “А ще до участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку. Тим часом з пропозиціями щодо перейменування вулиць наші мешканці вже висловлюються. Створюють відповідні петиції, діляться думками в соціальних мережах. Усі вони заслуговують на увагу і будуть зібрані та подані для обговорення і прийняття рішень”, – додають у міській раді.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!