У Калуші визначили перелік вулиць, які підлягають перейменуванню

 • У Калуші та громаді визначили перелік вулиць, які підлягають перейменуванню.

  Керувалися критеріями, зокрема: історія походження назви, її приуроченість, а якщо йдеться про особистість – то бралися до уваги її прижиттєві принципи, ставлення до України та особистий внесок в її розвиток, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на сторінку міського голови Андрія Найди.

  Учасники засідання визначилися з переліком назв вулиць, які, на консолідовану думку робочої групи, першочергово підлягають перейменуванню.

  Це 10 назв у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова.

  А в сільських населених пунктах відповідно: Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева; Вістова – 9 травня; Мислів – Дружби, Ковпака; Пійло – Ковпака, Семанишина; Ріп’янка – 1 травня; Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська; Тужилів – 9 травня.

  Весь перелік вулиць, згідно з протоколом засідання, робоча група передасть до профільної комісії міської ради з рекомендацією їх перейменування.

 • “Щодо нових назв – то слід зазначити, що це буде відбуватися відповідно до чинного законодавства. У першу чергу йдеться про Закон України “Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат історичних подій”, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, які передбачають у таких випадках прийняття рішень після громадського обговорення кожного конкретного випадку. А ще до участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку”, – написав міський голова.

  До теми: щоб увіковічнити загиблих братів-вояків Бутусіних, у Калуші пропонують перейменувати вулицю Пушкіна

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!