• 5 українських фільмів, які потрапили до офіційних кваліфікаційних списків на Оскар 2024

  • Поки що це вказує на можливість розгляду фільмів як претендентів.

    До офіційних списків кваліфікації на премію Оскар потрапили п’ять фільмів українського виробництва.

    Це означає, що стрічки відповідають вимогам премії й можуть стати учасниками оскарівських перегонів, пише “24 Канал”.

    Оголосили списки у категоріях “Повнометражний анімаційний фільм”, “Повнометражний документальний фільм” та “Міжнародний фільм”.

    Українські фільми, які потрапили до кваліфікаційних списків на Оскар

    • “20 днів у Маріуполі”

    Документальний фільм Мстислава Чернова фігурує у двох списках: серед документальних повнометражних фільмів та як претендент від України в категорії “Міжнародний фільм”.

    Стрічка розповідає про перші дні повномасштабного вторгнення, коли Чернов та фотокореспондент Євген Малолєтко стали останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі.

    • “Фотофобія”

    У номінації “Міжнародний фільм” Словаччина представлена фільмом “Фотофобія”, спільним проєктом українського та чеського режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика.

    Сюжет стрічки розповідає про 12-річного Нікі, що разом зі своєю родиною проживає на станції харківського метро. Тут вони шукають притулку від війни. Через смертельну небезпеку хлопчику заборонено виходити з укриття. Блукаючи серед покинутих вагонів та заповнених платформ, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним розкривається новий світ.

    • “Гартовані гнівом”

    У номінації “Повнометражний документальний фільм” представлений український твір від режисерського дуету Лесі Калинської та Руслана Батицького.

    Це історія взаємин двох осіб протягом дев’яти років: від подій Революції Гідності до повномасштабного російського вторгнення.

    • “Звідки куди”

    У категорії “Повнометражний документальний фільм” представлено також фільм Мацека Хамели. Це українсько-польська копродукція, що розповідає про евакуацію українців до Польщі.

    Фільм “Звідки куди” відображає загальний портрет українських біженців – дітей, жінок, літніх осіб, чоловіків та інших, які, після російського вторгнення, змушені покинути свої домівки й податися в невідоме майбутнє. Усі мають одну мету – знайти безпечний притулок. Сідаючи в евакуаційний автобус, вони діляться своїм досвідом і розповідають про те, через що їм довелося пройти.

    • “Батьківщина”

    Також серед документальних стрічок представлений фільм “Батьківщина” від білорусько-українського режисера Олександра Міхалковіча та білоруської режисерки Ганни Бадзяки.

    У цьому фільмі розкривається проблема насильства в білоруській армії, яке, до певної міри, спричинило масові протести у 2020 році.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Випробування війною. Як нас змінює нова реальність

    Кожного з нас змінить ця війна. Чуючи такі слова ще у 2022, я не уявляла, як саме це торкнеться мене самої та моєї сім’ї, та як я відреагую на це. Розуміння того, що внутрішні трансформації невідворотні, прийшло потім, пізніше. І той факт, що ми вже не будемо такими, як до початку повномасштабного вторгнення, треба визнати

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    ОБІРВАНА МЕЛОДІЯ

    «Ми були звичайною родиною, яка жила в любові, інколи в дрібних побутових сварках…» – ні, це не початок любовного роману. «Щастя було в усьому, планів на життя було так багато…» – це також не початок мелодрами про нещасливе кохання. «Мій тато дуже любив збирати гриби та гуляти в лісі…» – це не початок шкільного твору

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного