• 5 українських фільмів, які потрапили до офіційних кваліфікаційних списків на Оскар 2024

  • Поки що це вказує на можливість розгляду фільмів як претендентів.

    До офіційних списків кваліфікації на премію Оскар потрапили п’ять фільмів українського виробництва.

    Це означає, що стрічки відповідають вимогам премії й можуть стати учасниками оскарівських перегонів, пише “24 Канал”.

    Оголосили списки у категоріях “Повнометражний анімаційний фільм”, “Повнометражний документальний фільм” та “Міжнародний фільм”.

    Українські фільми, які потрапили до кваліфікаційних списків на Оскар

    • “20 днів у Маріуполі”

    Документальний фільм Мстислава Чернова фігурує у двох списках: серед документальних повнометражних фільмів та як претендент від України в категорії “Міжнародний фільм”.

    Стрічка розповідає про перші дні повномасштабного вторгнення, коли Чернов та фотокореспондент Євген Малолєтко стали останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі.

    • “Фотофобія”

    У номінації “Міжнародний фільм” Словаччина представлена фільмом “Фотофобія”, спільним проєктом українського та чеського режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика.

    Сюжет стрічки розповідає про 12-річного Нікі, що разом зі своєю родиною проживає на станції харківського метро. Тут вони шукають притулку від війни. Через смертельну небезпеку хлопчику заборонено виходити з укриття. Блукаючи серед покинутих вагонів та заповнених платформ, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним розкривається новий світ.

    • “Гартовані гнівом”

    У номінації “Повнометражний документальний фільм” представлений український твір від режисерського дуету Лесі Калинської та Руслана Батицького.

    Це історія взаємин двох осіб протягом дев’яти років: від подій Революції Гідності до повномасштабного російського вторгнення.

    • “Звідки куди”

    У категорії “Повнометражний документальний фільм” представлено також фільм Мацека Хамели. Це українсько-польська копродукція, що розповідає про евакуацію українців до Польщі.

    Фільм “Звідки куди” відображає загальний портрет українських біженців – дітей, жінок, літніх осіб, чоловіків та інших, які, після російського вторгнення, змушені покинути свої домівки й податися в невідоме майбутнє. Усі мають одну мету – знайти безпечний притулок. Сідаючи в евакуаційний автобус, вони діляться своїм досвідом і розповідають про те, через що їм довелося пройти.

    • “Батьківщина”

    Також серед документальних стрічок представлений фільм “Батьківщина” від білорусько-українського режисера Олександра Міхалковіча та білоруської режисерки Ганни Бадзяки.

    У цьому фільмі розкривається проблема насильства в білоруській армії, яке, до певної міри, спричинило масові протести у 2020 році.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Тужливі пісні мого народу

             Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Люди, які бояться не обстрілів, а окупації

    Волонтерство на Донеччині. Погляд зсередини. Побутує думка, що на сході лишились одні ждуни. Ніби й так майже всі були сепарами, невеличка кількість патріотів давно виїхала, а лишились тільки ті, хто чекає рускій мір (ну і, звісно ж, працює на ворога). Багатьом зручно так думати. Помічаю це в особистих розмовах і соцмережах. Але ж як  воно

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює