55 плит і 300 кг сміття: франківські водолази почистили дно річок і міського озера

 • 55 плит, сім-вісім причепів дерев та до 300 кг сміття витягли водолази з дна водойм Івано-Франківська, зокрема з Бистриці Надвірнянської, Бистриці Солотвинської, а також міського озера.

  Про це у коментарі Суспільному розповів начальник управління з надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло.

  З його слів, під час чищення річок особливу увагу водолази приділили ділянкам на Бистриці Солотвинській, де у 2021 році втопилися діти.

  “Ми витягнули як мінімум 55 плит з води, де можна було травмуватися. Крім того, підняли щонайменше сім-вісім причепів пошкоджених дерев, які забрала вода, гілок, різних гострих предметів. Ми цілий тиждень чистили та витягнули навіть дерева, які десь по 10 років були у намулі. Особливо чистили річку у районі моста на Пасічну, там, де є найбільша небезпека”, – розповів Ігор Влізло.

  З дна річки Бистриця Надвірнянська водолази також витягли сміття – скло, колеса, бруківку.

  Ігор Влізло розповів, що встигли перевірити й міське озеро. Зокрема, надзвичайники обстежили приблизно 1 000 м² водойми. З дна вони підняли приблизно 300 кг сміття.

  “Ми за тиждень все вичистили. Це дійсно грандіозно. Ми роками вже такого не робили, як цього року”, – каже Влізло.

 • За його словами, до 1 червня також планують оглянути водойми у селах територіальної громади, де відпочивають місцеві жителі.

  “Є 18 сіл у громаді. З них є десь п’ять-шість, де немає водойм. Все решта ми будемо обстежувати. Тому ми, у принципі, до початку червня, до початку купального сезону, будемо готові”, – повідомив Ігор Влізло.

  Читайте також: Перший добровольчий хірургічний шпиталь відкриває поліклініку в Івано-Франківську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!