Конкурс рецептів “Галицькі смаколики: Життя стає смачнішим!” триває

  • Пропонуємо Вашій увазі рецепти учасників на кулінарну тему «Готуй сани влітку!» (консервації на зиму):

    Баклажани з часником

    Склад:

    6 кг баклажанів, 250 г часнику, 0,5 кг болгарського перцю, 4 шт. перцю-чилі, 1 склянка оцту, 1 склянка олії, сіль за смаком.

    Спосіб приготування:

    Баклажани порізати кружальцями і посипати сіллю. Відкласти на 30 хвилин, а потім відцідити сік. Часник, перець, перець-чилі перекрутити на м’ясорубці, змішати з оцтом та олією. Так утвориться маринад. Баклажани обсмажити з обох боків, складати в півлітрові банки шарами і поливати маринадом. Стерилізувати одну годину.

    Тамара БОГДАНОВА, м. Івано-Франківськ

    Маринована капуста з болгарським перцем 

    Склад:

    Капуста – 2 кг, цибуля – 2 шт., морква – 2 шт., червоний болгарський перець – 3 шт., сіль – 1 ст. ложка, цукор – 1 ст. ложка, оцет – 100 мл, олія соняшникова рафінована – 100 мл, 1 лавровий листок, перець горошком – 5 шт.

    Спосіб приготування:

    Посікти капусту, натерти моркву, цибулю і перець порізати тоненькою соломкою. Приготувати маринад: змішати сіль, цукор, оцет і олію. Скласти овочі у посудину, залити маринадом і добре перемішати руками. На дно трилітрової банки покласти лавровий листок, наповнити банку капустою доверху, легко притиснути. Капуста буде готова через три дні при кімнатній температурі. Потім її треба закатати або закрити кришкою і поставити в холодильник.

    Надія ВІТУШИНСЬКА, м. Івано-Франківськ

    Компот з ожини

    Склад:

    2-3 стаканчики ожини по 250 мл, все залежить від об’єму банок – 1 чи 3 л, тобто на розсуд господині. Краще, щоб компот вийшов не водянистим, а сокоподібним.

    Спосіб приготування:

    Відібрану ожину миють у ситі або друшляку при слабкому напорі води або декількома зануреннями у відро з водою і дають воді стекти. Потім ягоди укладають в сухі чисті банки і заливають гарячим (температура 50-60 градусів ) цукровим сиропом 50%-ої концентрації (на 1 л сиропу 610 г води і 610 г цукру). Для банки місткістю 0,5 л необхідно 220 г цукрового сиропу. Наповнені банки накривають прокип’яченими кришками і поміщають в каструлю з водою, нагрітою до 40-50 градусів, для пастеризації. Час пастеризації при 85 градусах для банок місткістю 0,5 л – 15 хв., для 1 л – 20 хв. Після обробки банки герметично закупорюють, перевертають вниз шийкою і охолоджують.

    Вікторія ЦЕБРІЙ, м. Івано-Франківськ

    Ожина натуральна

    Склад:

    Вкладаємо у банку стільки ожини, стільки входить по літражу.

    Спосіб приготування:

    Цілі і щільні ягоди ретельно миють, дають воді стекти, укладають їх в сухі чисті банки і заливають окропом або соком ожини. Наповнені банки накривають прокип’яченими кришками і встановлюють в каструлю з водою, нагрітою до 70 градусів, для стерилізації. Час стерилізації при температурі 100 градусів для банок місткістю 0,5 л – 9-10 хв., для 1 л – 10-12 хв. Після обробки банки герметично закупорюють, перевертають кришкою вниз і охолоджують.

    Вікторія ЦЕБРІЙ, м. Івано-Франківськ

    Шпроти

  • Склад:

    Риба, тільки верхоплавка – 45 шт. на 0,5 л банку, лавровий лист, сіль, перець чорний горошком, олія соняшникова.

    Спосіб приготування:

    Рибу почистити – відрізати голову і хвіст, акуратно обрізати плавники. Посолити і залишити на 15 хв. Потім промити і висушити. Коптити в коптилці до золотистого кольору. Вкладати в банки шарами – один ряд накладається на другий перпендикулярно (в ряд, як правило, вкладається 9 штук, і всього у півлітрову банку йде 5 рядів, тобто 45 рибок). Між шарами – 1 лавровий лист, 4-5 горошків чорного перцю. Залити олією, закатати кришками. Варити в автоклаві 5-6 годин.

    Віктор МАТУРА, м. Галич

    М’ятний мед

    Склад:

    500-700 г м’яти, 1 кг цукру, 1 ч. л. лимонної кислоти, 2 склянки води.

    Спосіб приготування:

    М’яту з водою варити 15 хв., потім настоювати добу. Відтиснути, відфільтрувати, додати цукор і варити до більш-менш густого стану. В кінці додати лимонної кислоти. Розлити у стерилізовані банки і закатати або закрити кришками. М’яти можна дати більше, тоді колір буде темно-коричневий.

    Віктор МАТУРА, м. Галич

    Баклажани мариновані

    Склад:

    Баклажани – 8 шт., цибуля – 8 шт., солодкий перець – 8 шт., помідори – 15 шт., гострий перець – 3-4 шт.

    Маринад:

    Олія – 1 склянка, оцет – 1 склянка, цукор – 1 склянка, сіль – 1 ст. ложка.

    Спосіб приготування:

    Баклажани порізати товстими кружальцями (1,5-2 см), цибулю та солодкий перець – на 4 частини, помідори протерти на буряковій терці, щоб залишилася тільки м’якоть, шкірку викинути. Чилі нарізати тоненькими кружальцями. Всі складники змішати у великому тазі з олією, оцтом, цукром та сіллю. Тушкувати 30 хв. на невеликому вогні, щоб баклажани зм’якли. Розкласти у стерилізовані банки та закрутити. Для зручності легше готувати по півпорції, тому що дуже важко все перемішувати.

    Олена СІМАНОВСЬКА, м. Івано-Франківськ

    logo-merezha

    Переможець, якого визначатиме шеф-кухар ресторану-антикварні «Шпиндель» Ігор Ткачов, чекає приз – сертифікат на придбання товарів в мережі супермаркетів «Гостинний Дім» на суму 500 грн.

    logotyp-SHpyndel1-copy1

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!