За даними Головного управління Держпродспоживслужби на Івано-Франківщині налічується 39 централізованих водопроводів, всі вони паспортизовані.
У І кварталі 2023 року організація провела 6 позапланових заходів державного нагляду (контролю) на централізованих водопроводах. Відібрала 44 проби питної води, зокрема: 18 – для дослідження за мікробіологічними, 18 – для дослідження за санітарно-хімічними показниками, 8 – для дослідження за радіологічними показниками.
За результатами досліджень 3 проби питної води не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за санітарно-хімічними показниками.
«За результатами перевірок водопроводів винесено 5 приписів», – повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
В управлінні застерігають, що вживання недоброякісної питної води негативно впливає на здоров’я людини. Це може відбуватися як при вживанні води для пиття і приготування їжі, так і при купанні та плаванні, заняттях водними видами спорту в такій воді. Вода річок та інших відкритих водойм може негативно вплинути на здоров’я людини, якщо забруднена речовинами, що потрапили до неї з промисловими, побутовими, сільськогосподарськими скидами, недостатньо очищена і знезаражена.
З водою можуть передаватися різноманітні інфекційні захворювання (вірусний гепатит А, ротовірусна інфекція, черевний тиф, паратифи, дизентерія та інші кишкові інфекції), а також яйця гельмінтів, збудники протозойних захворювань. Патогенні збудники можуть потрапляти у воду з різними нечистотами та відходами, тому безпека води в епідемічному плані є однією з головних вимог.
Проведення позапланових задів державного нагляду (контролю) централізованих водопроводів продовжуватиметься і надалі.
До теми: На Прикарпатті обговорили створення 5 медичних кластерів