Франківський архів оцифрує найдавнішу періодику

 • З березня Державний архів Франківщини розпочинає новий проєкт з оцифрування найдавніших періодичних видань (газет, журналів, вісників та ін.), що зберігаються в бібліотечних фондах архіву.

  Загалом силами архіву планується на першому етапі оцифрувати періодичні видання з найдавнішого часу до 1944 року. Першими на вебсайті архіву будуть розміщені газети періоду ЗУНР («Република», «Републиканець»), «Нова зоря», «Новий час», «Громадські вісті», «Кур’єр станіславівський», «Станіславівські вісті» та інші. Наразі розпочалась робота для підготовки та збільшення місця, щоб розмістити інформацію на сервері архіву, повідомив в. о. директора архіву Андрій Сміжак.

  Ресурс архіву на першому етапі буде розміщувати понад 100 газет та журналів в електронному форматі. Наразі вебсайт ДАІФО розпочинає розвиватися і в пріоритеті передбачається оцифрування всіх періодичних видань, що охоплюють різні аспекти місцевих, регіональних і національних новин.

  У процесі підготовки номерів газет до онлайнової публікації цифрові копії будуть проходити низку технологічних операцій архівістами: перевірку якості та повноти зображень сторінок, розкладання за номерами, підготовка електронних версій повних текстів для читання у браузері.

  В. о. директора архіву Андрій Сміжак зазначає:

  «Оцифруванням газет у різних країнах займається значна кількість бібліотек та архівів – це є важливим внеском у збереженні та розширенні доступу до національного історико-культурного надбання, всеосяжного та комфортного вивчення історії кожного регіону для всіх дослідників та шанувальників історії. Окрім цього, робота з оцифрованими періодичними виданнями дасть змогу уникнути багатьох факторів негативного впливу та погіршення їх фізичного стану, адже кожне видання протягом року проходить через велику кількість дослідників, що в підсумку негативно впливає на якість збереження кожної паперової періодики».

  До теми: На Прикарпатті оцифрують архівні документи генеалогічного характеру

 •  

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!