Більше тисячі лікарень мають станцію супутникового інтернету Starlink.
В Україні триває підготовка лікарень до третьої зими під час повномасштабної війни.
Медзаклади мають бути готовими до опалювального сезону, аби забезпечити безперебійне надання медичної допомоги українцям. Так, заклади оснащують альтернативними джерелами живлення енергопостачання, зокрема генераторами, старлінками, свердловинами, автономними котельнями тощо, зазначають у МОЗ.
На сьогодні в українських лікарнях наявно близько 12 тисяч (11 820) генераторів для безперебійного електроживлення. З них майже чотири тисячі – доставлені до медзакладів під час повномасштабної війни за сприяння МОЗ України. Обладнання надійшло від різних міжнародних партнерів, благодійників, було закуплене коштом платформи UNITED24 тощо.
Енергетичне обладнання спрацьовуватиме в умовах аварійного відключення електрики та постачатиме напругу в мережу. Генератори будуть живити операційні, реанімації, кисневі станції та інше критично важливе обладнання, яке рятуватиме життя пацієнтів. Керівництво кожного медзакладу для забезпечення стабільної роботи має перевірити працездатність такого обладнання та розв’язати питання його безперебійного забезпечення пальним.
Також частина лікарень забезпечена станціями супутникового інтернету Starlink – у медзакладах встановлено вже 1185 таких станцій. Лікарі залишатимуться на зв’язку навіть за умов відсутності електроенергії та перебоїв із мобільною мережею.
Лікарні також мають власні свердловини та автономні котельні, що робить їх ще більше стійкими до можливих блекаутів. 962 медзаклади мають окрему свердловину, яка надасть безперебійний доступ до води і допоможе зберегти дотримання санітарно-гігієнічних норм роботи.
Щодо медзакладів спроможної мережі, то за показниками наявності котелень, свердловин та генераторів з 642 повністю автономними є 276.
564 медзаклади спроможної мережі забезпечені резервним джерелом теплопостачання та 336 – мають власні свердловини. Забезпеченість лікарень спроможної мережі генераторами становить 100%. Енергетичне обладнання є у кожній лікарні. 105 медзакладів потребують ще генераторів для додаткових потреб.
Також вже близько 90 українських закладів охорони здоров’я мають сонячні станції, більшість з яких – з акумуляторами, які накопичують енергію. Вони встановлені коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо. До кінця поточного року планується оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями.
До теми: В Івано-Франківську відкрили перший в області Центр ментального здоров’я