Адвокаційна кампанія: франківські підприємці розповідають владі про свої потреби

  • В Івано-Франківській ОТГ триває адвокаційна кампанія з просування пріоритетів бізнесу та донесення їх до місцевої влади.

    Вона стартувала 18 серпня. Кампанію реалізовує громадський центр “Еталон” у партнерстві з ГО «Івано-Франківський регіональний центр» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

    Адвокасі-кампанія має трискладову мету:

    • згенерувати пакет конкретних пропозицій від бізнесу до прийдешньої влади
    • сфокусувати увагу кандидатів на місцевих виборах-2020 на потребах і запитах малого і середнього бізнесу, донести ці потреби до майбутніх представників влади
    • забезпечити врахування проблематики бізнес-спільноти політиками тих сил, які будуть представлені в місцевих радах

    Така мета, першочергово, обумовлена тим, що в більшості політики не акцентують увагу на МСБ, адже їхні виборці в основному не занурюються в те, звідки беруться кошти на благоустрій, медицину, освіту та всі інші соціальні програми і заходи. А саме надходження від підприємницької діяльності є тим заробітком для міста, з якого можна виконувати всі вищеперелічені роботи і надавати послуги мешканцям.

    “Найбільше бізнес звертає увагу на потребу у налагодженні якісної комунікації та встановленні єдиних, прозорих і чітких “правил гри”. Зрозуміло, що в умовах пандемії антикризова підтримка є важливою, проте вона має тимчасовий характер. А влада повинна підходити до співпраці з бізнесом системно. І наша мета – звернути увагу політиків на потреби бізнесу”, – каже Леся Аронець, координаторка проєкту, голова правління ГО “Громадський центр «Еталон”

    Щоб виявити основні проблеми і запити від бізнесу до влади, було організовано п’ять зустрічей з представниками малого бізнесу. Свою думку висловили підприємці з таких сфер, як торгівля, надання послуг, туризм, готельна сфера, ресторанне господарство, ІТ-сектор, харчова промисловість та інші. За результатами вдалося скласти перелік пропозицій до прийдешньої влади, які згруповані у 6 блоків.

    За словами Наталії Кобильчак, керівниці проєкту, Івано-Франківськ завжди мав розвинуту сферу саме малого підприємництва.

  • “Підприємницький хист і запал завжди були притаманні містянам. За кількістю суб‘єктів малого бізнесу в розрахунку на 10 тисяч людей Івано-Франківськ завжди був на перших місцях в Україні. Нещодавно Forbes Ukraine назвав Івано-Франківськ найкращим містом для бізнесу. Втім, підприємці кажуть, що все прекрасно “на папері”, проте реальність не завжди з цим збігається. Тобто міська влада може видавати гарні декларативні програмні документи, але вони далеко не завжди втілюються у життя”, – вважає Наталія Кобильчак.

    Для охоплення якомога більшої кількості зацікавлених організатори пропонують долучитися всім охочим та заповнити опитувальник в онлайн-форматі, що розміщений за посиланням bit.ly/bizproposal2020_anketa.

    Опитувальник містить вже опрацьовані пропозиції. Підприємці матимуть змогу обрати найбільш пріоритетні для них опції, а також викласти й власні ідеї. Таким чином, буде сформовано ранжований за пріоритетністю для бізнесу пакет пропозицій до прийдешньої влади.

    Адвокасі-кампанія впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені в публікаціях (під час заходу), відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!