Аеропорто Франко: організатори розповіли, чим дивуватимуть цьогоріч

Сьогодні, 5 березня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція фестивалю PORTO FRANKO-2018. Цьогоріч він буде присвячений авіаційній тематиці.

PORTO FRANKO-2018 стане терміналом міжнародної мистецької комунікації. Це – масштабний міжнародний проект, що цьогоріч поєднає електронну музику, сучасну хореографію, постдраматичний театр та актуальне візуальне мистецтво з високими технологіями, наукою, мріями про небо та творенням суспільства майбутнього.

Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю – історичний центр Івано-Франківська, зокрема – міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка. Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ, залізничний вокзал,  завод “Промприлад”.

У центрі цьогорічного фестивалю ряд мультижанрових перформансів: аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка та сучасна поезія втіляться у шоу-відкритті фестивалю «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєднаються зі звучаннями наживо авіаційних моторів та голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.

На Porto Franko готують унікальні вистави, а також власну концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена; у рамках цієї програми на фестивалі виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка та перформерка Юлія Міхалі.

“Конструкторське бюро “Антонов” не тільки допомагає максимально забезпечити атмосферу повітряного порту на фестивалі, а й долучається до нового напрямку “Аерофонія”, – розповідає президент фестивалю Роман Григорів. А генеральний директор Porto Franko-2018 Ростислав Держипільський додає, що резидентами порту цьогоріч стануть топові європейські митці та театрали.

“Добра традиція фестивалю – відкривати забуті простори і локації. Ми піднімаємся з глибин моря до самого неба. Будуть як старі локації, так і нові. Також варто чекати на чергову мистецьку інтервенцію”, – зазначив виконавчий директор фестивалю Володимир Гайдар.

Читайте також: Porto Franko: Magnum Opus

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!