Американські медіа подали до суду на розробників штучного інтелекту через порушення авторського права

  • Видання стверджують, що штучний інтелект навчається на їхніх матеріалах без погодження.

    Вісім американських медіа подали до суду на OpenAI та Microsoft через ймовірне порушення авторського права. Про це повідомляє The Verge, передає Суспільне Культура.

    У позові вказано, що OpenAI та Microsoft використовували їхні матеріали без дозволу чи компенсації. Медіа також навели уривки розмов із чатботами ChatGPT і Copilot: вони відтворювали довгі уривки конкретних статей. На думку позивачів, це вказує на те, що їхні матеріали використовували під час навчання ШІ.

    The Verge опублікувало скриншоти розмови з Copilot, на яких чатбот відтворює новини через день-два після їхньої публікації. Але без посилання на матеріал. У компаніях також стверджують, що інформація від чатботів не є якісною, бо вони приписують публікаціям неправдиві факти.

    “Цей позов — це не боротьба між новою технологією та старою. Це не боротьба між галуззю, що процвітає, та галуззю з перехідною економікою. Цей позов пов’язаний з тим, що Microsoft і OpenAI не мають права використовувати захищений авторським правом контент газет для побудови своїх нових підприємств на трильйони доларів, не оплачуючи за цей вміст”, — йдеться у позові.

    У позові цитують коментар генерального директора OpenAI Сема Альтмана, що моделі ШІ не можуть навчатися без матеріалів, захищених авторським правом. Також згадується, що ШІ зміг обходити “платні стіни”, що дають доступ до контенту лише після повної передоплати. Проте інші продукти OpenAI можуть блокувати використання контенту з авторським правом.

  • Читайте також: Сценаристи Канади готуються до страйку, якщо не вдасться домовитися про врегулювання ШІ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!