Ампутували ногу й відвезли на реабілітацію: на Франківщині волонтери врятували молоду козулю від загибелі

 • У Центрі реабілітації диких тварин Галицького нацпарку, що на Івано-Франківщині, доглядають за молодою козулею, яку врятували волонтери з Косова. Про це у коментарі “Суспільному” розповів керівник Центру реабілітації диких тварин Андрій Гембарський.

  З його слів, сарну привезли 28 грудня приблизно о 16:00. Їй орієнтовно 7-8 місяців.

  “Козуля — на карантині. Вона ляклива. У неї серйозна травма, серйозна операція, ампутація. Треба, щоб вона вбулася, звикла до людей. Тварина собі лежить, потроху їсть. Стараємося її не турбувати й попереджатимемо про це відвідувачів”, — каже Андрій Гембарський.

  Волонтерка Юлія Таринська розповіла “Суспільному”, що про допомогу з порятунком козулі до неї звернувся косівський волонтер. З її слів, 27 грудня чоловік побачив, як тварина дуже довго стояла біля джерела в лісі.

  “Йому стало цікаво, чому вона не відходить. Чоловік підійшов ближче і побачив, що стирчить кістка з ноги. Переважно у селах люди дорізають собі таких кіз на свята”, — каже волонтерка.

  Волонтер зателефонував до Юлії з проханням допомогти. Козулю відвезли в медзаклад на рентген, опісля — у косівську ветлікарню, де лікарі безкоштовно прооперували тварину. Для цього довелося робити спеціальний наркоз.

  “Коли лікарі почали обробляти рану, то побачили, що там є некроз. Лікар ледь-ледь надрізав — там навіть не йшла кров, тому ногу довелося забрати”, — розповіла Юлія Таринська.

 • Після операції волонтерка відвезла козулю до стайні на ночівлю.

  “Вона дожила до ранку, і ми її відвезли у Центр реабілітації Галицького національного парку. Козулю поселили у просторий вольєр”, — додає Юлія Таринська.

  Читайте також: У нацпарку “Гуцульщина” знайшли червонокнижних кажанів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!