Фахівці поділилися досвідом, як зробити діяльність конкретної мережі прибутковою, при цьому пропонуючи клієнтам доступні та якісні товари
Підприємства торгівлі мають два шляхи розвитку бізнесу. Якщо уявити все у спрощеному вигляді, то, щоб заробити гривню на молоці, можна продати одну пляшку на гривню дорожче, ніж її купили, або продати десять пляшок, збільшивши цінник кожної всього на десять копійок. Якщо є впевненість, що десять покупців придбають цей товар, то другий варіант досить цікавий. Керівництво «АТБ» вибрало саме його, адже щодня по всій країні в магазинах цієї мережі купують продукти (уявіть!) три з половиною мільйони українців. Безумовно, у цьому разі є сенс робити бізнес на товарообігу, а не на торговельній націнці. Ось одна з головних причин низьких цін у магазинах цієї мережі. Втім вона не єдина.
«Наша мережа є національним українським дискаунтером, що заснований на європейському досвіді, використовує європейський підхід до контролю якості продукції та обслуговування покупців. Доступні ціни формують за рахунок мінімізації витрат, оптимізації бізнес-процесів, впровадження інноваційних технологій, удосконалення технологічних процесів тощо», – зазначає Наталія Шаповалова, заступник генерального директора ТОВ «АТБ-маркет».
Насамперед, йдеться про найпотужнішу в країні логістичну систему. Автопарк, який обслуговує мережу, складається більш як з 600 власних транспортних засобів. Щомісяця вантажівки компанії проходять понад 5,2 мільйона кілометрів. Вони забезпечують рух товарів між 990 магазинами «АТБ» у 253 населених пунктах України, а також між розподільчими складами (включно з вісьмома мультитемпературними центрами класу А, які також належать компанії). Не дивно, що саме мінімізація витрат на логістику і рекламу товарів дозволяє домогтися такої вартості продукції, яка на 10–15% нижча за середньоринкову.
Також слід враховувати позицію виробника товарів. Він зацікавлений у співпраці з «АТБ». Це, звісно, можна зрозуміти. Хто ж відмовиться від такого вигідного клієнта? Будь-який фахівець у сфері торгівлі для такого оптового закупника і ціну знизить, і якість під більш високі стандарти піджене, і погодиться на спільні дисконтні програми. Мережа «АТБ» постійно проводить різноманітні акції. Споживачі, які стежать за знижками і користуються бонусами, можуть істотно економити кошти сімейного бюджету, адже дисконт в «АТБ» може становити навіть 40%.
Багато товарів компанія виробляє сама – це також дуже важливий чинник. «Загалом в асортименті наших магазинів представлено близько 800 найменувань продукції так званих власних торгових марок (ВТМ). Продукція ВТМ і товари власного імпорту формують ексклюзивний асортимент торговельної мережі «АТБ». Ми пропонуємо покупцям якісну продукцію ВТМ за цінами до 30% нижчими від цін на аналогічну брендовану продукцію», – підкреслює Наталія Шаповалова.
Ось, власне, перелік основних факторів, які дозволяють гарантувати доступні ціни в мережі «АТБ». Але у цьому процесі питання якості товарів займає особливе місце. З таким товарообігом гарантувати безпеку і користь продуктів, з одного боку, набагато легше, оскільки продукти не залежуються на полицях даних маркетів, але з іншого – не так вже й просто, враховуючи обсяги діяльності мережі. «АТБ» впроваджує закордонний досвід і реалізує власні ноу-хау. «Наша торговельна мережа гарантує якість товарів. Це ціла система – від взаємодії з виробниками у власних розподільчих центрах, транспорту з необхідним температурним обладнанням до власних відділів якості, внутрішніх перевірок тощо», – підкреслює заступник генерального директора ТОВ «АТБ-маркет».