Безкоштовно та за п’ять хвилин: як оформити довідку про несудимість онлайн

Щороку тисячі людей замовляють довідку про несудимість. Та не всі знають, що її можна оформити безкоштовно за 5 хвилин, не виходячи з дому.

Що таке довідка про несудимість та навіщо вона

Довідку про відсутність або наявність судимості вимагають від людини, якщо вона хоче: отримати дозвіл на зброю, усиновити або встановити опіку над дитиною, взяти участь в тендерах тощо. Подекуди цю довідку вимагають й при працевлаштуванні, пише “Вільне радіо”.

Термін дії цієї довідки на території України від 1 до 3 місяців. Якщо ж довідку вимагають за кордоном, то її строк дії до 90 днів. Тож, це слід враховувати при оформленні документів.

Довідку може безкоштовно отримати кожен українець або українка, віком від 14 років.

Подати заявку на отримання довідки можна за 5 хвилин не виходячи з дому

На порталі Міністерства внутрішніх справ та Сервісного центру МВС подати заяву на оформлення довідки про несудимість можна в режимі онлайн. Для прикладу, ми оберемо пошук через сайт МВС. Для цього перейдіть за посиланням.

Там обираємо пункт “Онлайн замовлення довідки та перевірка статусу готовності”. Він виділений синім кольором.

Вас перенаправляють на іншу сторінку, де ви маєте увійти за допомогою електронного ключа. Це може бути або фізичний, або ID-картка, цифровий ключ, який є у вас на комп’ютері, Bank та MobileID. Ми увійдемо за допомогою банківського ключа. Це найпростіший спосіб, бо якщо маєте онлайн-банкінг — то можете скористатися цим ключем. Натискаємо “НБУ”. Обираємо банк, за даними якого вам зручно увійти. 

Заповнюємо данні або скануємо QR-код за допомогою мобільного додатку у смартфоні, та входимо.

До теми: в Івано-Франківську видавали “липові” медичні довідки

Ми потрапили в базу МВС, де заповнюємо анкету для оформлення довідки про несудимість.

Вписуємо свої дані: ПІБ російською, вказуємо чи змінювали ви ПІБ, вказуємо стать, громадянство, місце реєстрації та місце народження, свій номер телефону, електронну пошту.

Тут треба вказати “Мету запиту”. Серед запропонованих варіантів є довідка для візи, поновлення документів, оформлення на роботу, отримання ліцензії на роботу з наркотичними та психотропними речовинами, дозвіл на зброю, усиновлення, для тендерів, оформлення громадянства, довідка для установ за кордоном тощо.

Ми обрали “Для пред’явлення за місцевим вимоги”. Також можна обрати в якому форматі вам потрібна довідка: паперова, електрона або одразу дві, та скільки вам їх потрібно.

Також потрібно вказати, де вам зручно отримати цю довідку в паперовому вигляді, та натиснути “Надіслати запит”. 

Після цього на екрані з’явиться номер вашого запиту, за яким можна перевіряти статус вашої довідки. 

На порталі Міністерства внутрішніх справ зазначають, що довідку робитимуть до 30 днів з моменту запиту. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!