Британія звинуватила ФСБ Росії у спробі втручання в політичні процеси

 • Зокрема, мова йде про сотні цілеспрямованих хакерських атак на британських політиків.

  Уряд Великої Британії звинуватив російську ФСБ у спробах втручання в політичні процеси за допомогою кібератак.

  Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на BBC.

  Заступник міністра закордонних справ Лео Докерті заявив у Палаті громад, що проти двох осіб з хакерської групи Star Blizzard були запроваджені санкції, один з них – діючий офіцер ФСБ. Вважається, що ця група підконтрольна підрозділу “Центр 18” ФСБ РФ. Крім того, до британського МЗС викликали російського посла Андрєя Келіна.

  Групу звинувачують у здійсненні сотень цілеспрямованих хакерських атак на британських політиків, державних службовців, працівників аналітичних центрів, журналістів, науковців та інших учасників публічного життя.

  Хакери атакували приватні електронні пошти осіб після проведення ретельних досліджень і створення фальшивих акаунтів, що видавали себе за їхні контакти.

  Вважається, що ця група зосередилася на зламі даних, а інші особи поширювали їх різними каналами.

  Очікується, що США також оголосять про дії проти цієї групи.

 • “Росія націлена на демократичний процес у Великій Британії. Ця група отримала величезну кількість даних. Ця інформація використовується для підриву Заходу різними способами”, – заявили західні посадовці.

  Член британського парламенту Стюард Макдональд у лютому заявляв, що його електронну пошту зламала особа, яка видавала себе за одного з його співробітників. Він оголосив про це публічно, щоб запобігти витоку будь-яких електронних листів. Вони так і не з’явилися.

  Велика Британія вже звинувачувала Росію у втручанні у вибори 2019 року після викрадення документів про торгівлю між США і Британією у депутата-консерватора Ліама Фокса, які потім потрапили в мережу, але досі не називала, хто може за цим стояти.

  До теми: Британія запроваджує санкції проти постачальників обладнання до Росії, – Кемерон

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!