Частина коштів на ЗСУ: у Франківську вперше зіграють концерт “Музика кіновсесвіту Марвел”

 • Тривалість програми — орієнтовно півтори години.

  Вперше в Івано-Франківську академічний симфонічний оркестр обласної філармонії імені Іри Маланюк зіграє концерт під назвою “Музика кіновсесвіту Марвел”.

  Як розповів “Суспільному” директор-розпорядник колективу Мар’ян Микуляк, за кордоном такі мелодії мали попит.

  “Ми цю музику виконували на гастролях в Європі, зокрема в Іспанії та Португалії. Це — одні з найкращих залів Європи, де багато місць. І люди із захватом зустрічали наш оркестр і чудово сприймали цю музику. Тому нам було цікаво показати її у Франківську, тому що раніше ми її тут не виконували”, — каже Мар’ян Микуляк.

  Програма “Музика кіновсесвіту Марвел” — це 19 музичних фрагментів з відомих фільмів кіностудії. Зі слів диригента симфонічного оркестру Романа Дзундзи, музику доповнюють світлові ефекти, а також відео на великому екрані. Тривалість програми — орієнтовно півтори години.

  “Композиція програми створена сюїтно, тобто за принципом певного контрасту. Якщо одна частина десь помірна, то інша — трохи у швидшому темпі, щоб слухач відчував контраст. Усе дійство має бути таким, яке від початку до кінця тебе “тримає”, як кінофільм, але кінофільм із живим симфонічним оркестром”, — пояснює Роман Дзундза.

  Концертмейстерка симфонічного оркестру, скрипалька Анжела Приходько каже, що загалом складнощів із грою немає.

 • “Скрипка — це класичний інструмент, але дуже популярний зараз, у сучасній музиці, тому що має великі технічні можливості. Подібні програми симфонічний оркестр вже виконував. Наприклад, Вільямса, Циммера, а також інших композиторів, які писали музику до фільмів. У нас є декілька таких програм. Ми виступали з ними за кордоном. Наш слухач добре сприймає таку музику”, — Анжела Приходько.

  Концерт “Музика кіновсесвіту Марвел” відбудеться в обласній філармонії імені Іри Маланюк 30 травня о 18:30. Частину зароблених грошей організатори обіцяють передати на потреби ЗСУ.

  Читайте також: Долинський дитячий колектив збирає гроші для ЗСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!