Через аварійний міст, на якому травмуються люди, прикарпатці хочуть перекрити дорогу на Буковель

 • Жителі Надвірнянщини обурені станом мосту, який веде через Бистрицю і з’єднує хутір Заріка із селом Фитьків.

  Раніше “Галицький Кореспондент” писав, що міст довжиною майже 400 метрів є аварійним, але відремонтувати чи спорудити новий не може ніхто, адже за документами його просто не існує. Дерев’яні дошки, з яких споруджений міст, псуються, гниють, відлітають, а потім лежать унизу. Пізно восени, взимку чи навесні «лавка» замерзає, там слизько і небезпечно. Конструкція хитається, бо проміжки між металевими трубами, на яких він закріплений, доволі великі, а іншого способу перейти річку немає.

  Через міст-привид до школи ходять учні, які неодноразово травмувалися. Зараз через поганий стан мосту батьки просто перестали пускати дітей до школи, а також напередодні там травмувався 35-річний чоловік.

  Місцеві жителі розповідають, що мешканці бояться за своїх дітей, неодноразово зверталися до влади, їздили в обласну раду, але грошей на новий міст немає. Якщо така ситуація буде і далі – планують перекривати дорогу, щоб привернути увагу до проблеми:

  “Після повені в липні міст “скрутило”, підприємець, який має поруч кар’єр частково його підремонтував. Поки “лавки” слизькі – два тижні до школи ходили лише учні 10-11 класу. Позавчора 35-річний чоловік впав і зламав тазову кістку, вчора був похорон. Якщо далі таке буде – будемо перекривати дорогу, а що ще нам робити?”, – ділиться Ольга Зеленчук.

  У червні Ігор Мельничук, радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС, розповів “Галицькому Кореспонденту”, що 375 метрів моста – це дуже дорогий проект, місцевий і обласний бюджет це не потягне. Втім все залежить від того, як буде побудована стратегія виходу з цієї ситуації.

  В першу чергу аварійний міст потрібно взяти на баланс.

 • «Район, імовірно, це не зробить, відчуваючи, що внаслідок реформи децентралізації району не буде. Відтак міст має брати на баланс ОТГ. І тоді шукати можливості все це робити», – каже Мельничук.

  Заходи з берегоукріплення можуть бути проведені за кошти облради з екологічного фонду. З держфонду регіонального розвитку можна виконувати будівельні роботи самого моста. Але щоб будувати міст, попередньо треба виготовити проектно-кошторисну документацію, кошти на це також можна шукати в облраді. Ще одне джерело фінансування – держфонд соціально-економічного розвитку.

  Нагадаємо, На Прикарпатті в будь-яку хвилину може обвалитися частина дорожнього мосту (ВІДЕО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!