Чоловіки стріляють, жінки – готують і лікують: якими будуть військові збори для франківських чиновників

 • На одній із оперативних нарад в Івано-Франківську міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обурився тим, що деякі працівники міськвиконкому не хочуть на військові збори. Олександр Левицький пояснив, що військові збори мають відбутися на рівненському полігоні. На них мало б відправитись десь 20 працівників виконкому.

  Згодом франківський мер звернувся до Ігоря Влізло, начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій і запропонував раз на місяць робити військові збори для працівників виконкому. Мовляв, на них треба кликати і жінок, і чоловіків.

  “Галицькому кореспонденту” Ігор Влізло розповів, що перші військові збори проведуть наприкінці вересня, адже у такий час всі чиновники мають вміти користуватися зброєю.

  “Військові збори потрібні, щоб працівники міськради були у тонусі і в разі чого могли взяти до рук зброю і стати на захист країни. Йдеться про те, щоб за день-два вони згадали навички володіння зброєю. Ми живемо в нелегкий час, війна не завершена і всі мають бути готові”, – зазначив Ігор Влізло.

  За його словами, вже 25-26 вересня на полігон у Лисці поїде перша партія чиновників. Їздитимуть туди раз на місяць групами по 15-20 осіб, залежно від полігону. Підлаштовуватися потрібно і до військових, які надаватимуть зброю, патрони та інструкторів.

  Стріляти вчитимуть лише чоловіків, робота жінок, каже Влізло, — в тилу.

  “Жінки стріляти не будуть. Перш за все, багато працівниць вже, так би мовити, прекрасного віку. Їх завдання, якщо вже щось станеться, це медицина, підготовка харчування тощо. Так, як в армії часто заведено — жінки будуть в тилу. Готувати всі вміють – бо на фронті торти пекти ніхто не буде”, – пояснює Влізло.

 • Для жінок проводитимуть також навчання із надання першої допомоги. Це вже обговорили із представниками Івано-Франківського національного медичного університету. Їм зможуть пояснити, як накладати шини, що робити із легкими пораненнями, зупиняти кров, робити перев`язки тощо.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську з нагоди свята нагородили рятувальників (фото)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!