Болгарія збільшить військову допомогу Україні цього року, – міністр оборони країни

 • Переважно Болгарія постачає Україні старі боєприпаси, які ще придатні для використання.

  Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв заявив, що його країна збільшить військову допомогу Україні цього року. Він додав, що Софія надішле озброєння після того, як закінчиться аналіз потреб українських Збройних сил та того, скільки з цього переліку вона здатна надати. Про це інформує УНН, посилаючись на Euractiv.

  “Ця військова допомога дозволить, коли Україні вдасться звільнити всі окуповані території, допомогти стабілізувати регіон – у Чорному морі, Південно-Східній Європі та на східному фланзі НАТО. Це головна причина і розуміння, через які Болгарія допомагає Україні”, – заявив Тагарєв.

  Міністр відзначив, що допомога, яку Софія досі надала Києву, “високо ціниться” українським керівництвом та міжнародними партнерами. Він пояснив, що болгарське суспільство має знати, що країна допомагає Україні, оскільки соціологічні опитування, проведені у 2022 році, показали, що майже 70% болгар проти надсилання військової допомоги Києву.

  “Допомога, яка надається Україні, спрямована не лише на забезпечення нагальних військових потреб, але й на те, щоб у довгостроковій перспективі Збройні сили України досягли дуже високого рівня оперативної сумісності з НАТО”, – сказав міністр.

  Зазначається, що Болгарія постачає Україні переважно старі боєприпаси, які ще придатні для використання. Софія є однією з небагатьох столиць країн-членів НАТО, яка має серйозні запаси боєприпасів для старої радянської зброї, яку Україна використовує у великих кількостях.

 • Болгарія також готується приєднатися до ініціативи ЄС щодо надання Україні одного мільйона 155-мм боєприпасів за стандартом НАТО, хоча виробництво таких снарядів обмежене.

  До теми: Найближчими тижнями Україна отримає десятки танків Leopard 1, – Міноборони Німеччини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!