Чотири прикарпатські заклади обрали для запровадження стандарту Нової української школи

  • Чотири школи Прикарпаття обрані для пілотного проєкту із запровадження нового державного стандарту базової середньої освіти.

    Про це в ефірі «Суспільного» розповіла проректорка Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Любов Шелемей.

    Серед обраних – Івано-Франківський ліцей № 2, Калуський ліцей № 10, Ямницький та Більшівцівській ліцеї.

    Мова йде про наступний етап запровадження Концепції Нової української школи. Перший розпочався у 2017-му році з початкової ланки. З нового навчального року сучасні четвертокласники його випробують першими, перейшовши до п’ятого класу.

    – Логічно, що після реформування початкової освіти учні молодших класів переходять до базової школи 5-9 класів поступово, і , відповідно, реформа має продовжуватися, – розповідає Любов Шелемей.

    Реформатори середньої школи прагнуть до таких результатів, як мотивоване отримання знань учнями та їхнє використання у життєвих ситуаціях. Випускник дев’ятого класу повинен буде вміти визначатися професійно, в майбутньому матиме навики самодостатньої особистості, яка зможе забезпечити себе і бути корисною для суспільства.

    Як і на етапі реформування початкової школи, середню чекає покращення технічної бази. Гроші підуть на закупівлю сучасних шкільних меблів, а також – на обладнання новітніх STEAM- лабораторій. Останні об’єднають науку, технології, інженерію, мистецтво та математику в одну систему, де задіяні прикладні та міждисциплінарні підходи навчання для підготовки дітей до професій майбутнього.

    – Це питання місцевих органів управління освіти, територіальних громад, але левова частка виділятиметься з державного бюджету, – пояснює проректорка інституту післядипломної педагогічної освіти.

    Цей етап триватиме до 2027-го року. Впроваджуючи його, Міністерство освіти і науки використає результати моніторингу початкової школи, які виявилися втішними.

    – Найважче було долати вчительські і батьківські стереотипи. Попри це ми впоралися з цим завданням. Маємо позитивні зрушення, переваги в учнів, що першими почали навчатися за новими стандартами, – зазначає Любов Шелемей.

    До теми: ІФНТУНГ та влада Калуша обговорили можливості роботи для випускників

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!