Чотири райони Прикарпаття не змогли виконати плани по бюджету

 • Сьогодні, 7 вересня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада голови облдержадміністрації Віталія Федоріва з керівниками структурних підрозділів ОДА та представниками територіальних органів влади.

  Одним із питань порядку денного стало питання про виконання місцевих бюджетів за вісім місяців 2020 року. Директорка департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич розповіла, що станом на 1 вересня до місцевих бюджетів надійшло 4.5 мільярдів гривень власних доходів.

  “Це 100.1% від запланованого обсягу – що досить обнадійливо, адже ситуація з карантином і введені заходи вплинули на бюджетні надходження негативно. Втім, до серпня ми вийшли на рівень у 100 і більше відсотків виконання бюджету. Водночас у чотирьох районах є невиконання бюджетів”, – сказала Ірина Мацькевич.

  Вона перелічила райони, в яких бюджети не вдалося “закрити” повністю. Це Богородчанський, Верховинський, Косівський та Тисменицький, а ще – декілька об’єднаних громад. Зокрема, така ситуація склалася через те, що значна кількість підприємств стала платити менше податків через падіння виробництва.

  За словами голови ОДА Віталія Федоріва, місцевій владі навіть у складних умовах карантину потрібно приділяти увагу бюджетним питанням і податковим надходженням.

  З початку березня в Україні різко зріс рівень безробіття. Нічого дивного, адже через карантин значна частина підприємств закрилася, причому деякі – назавжди. Заробітчанам, які повернулися з-за кордону перед карантином, важко влаштуватися на роботу, адже її практично немає.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!