У суботу, 7 травня, у Львові відбувся масштабний гастрономічний фестиваль за підтримки ТМ «Львівське Robert Doms».
На заході відвідувачі мали нагоду спробувати найрізноманітніші смаки пива “Robert Doms”: світле «Богемське», напівтемне «Віденське», темне «Мюнхенське», а також цьогорічну новинку ― світле нефільтроване «Бельгійське». Кожен зі смаків пива, що поєднує в собі давні традиції та найкращі практики пивоваріння, має свої особливості. Поєднання пива зі смачними стравами дозволяє відчути справжній смак напою та підкреслити смак їжі.
Нефільтроване пиво «Robert Doms Бельгійський» найкраще спробувати з морепродуктами. Ніжні мідії чи тигрові креветки у медовому соусі підкреслять надзвичайну м’яку пшеничну солодкуватість пива, ви відчуєте пряні нотки коріандру та легкий фруктовий післясмак.
Креветки в медовому соусі
- Беремо свіжі оходжені тигрові креветки, відрізаємо голову та зачищаємо креветку від панцира, наступний крок − робимо надріз в районі хребта та витягуємо кишкову вену, змиваємо під струменем води, а потім висушуємо на паперовому рушнику.
Примітка: голови та інші рештки креветок не варто одразу викидати. Обсмажуємо їх протягом декількох хвилин на сильному вогні з додаванням невеликої кількості оливкової олії. Додайте киплячу воду і варіть бульйон близько 15 хв. Налийте креветковий бульйон через сито в ємність. Такий бульйон можна використовувати для приготування супу із морепродуктів. А зберігати його краще у герметично закритій посудині в холодильнику.
- Беремо очищені креветки та маринуємо.
- Беремо сковорідку ВОК (кругла глибока сковорода з опуклим дном маленького діаметру), перед глядачами в розігріту до 160 ° С, вливаємо віскі – спалахує вогонь, алкоголь випаровується, наливаємо кілька сантиметрів оливкової олії. Додаємо креветки, обсмажуємо креветки, часто помішуючи, протягом 3-5 хв., або доки вони не порожевіють.
- Готуємо медовий соус.
- Готуємо салат (мікс руколи та помідорі чері з заправкою оливкової олії, соком лимона та білим перцем)
- Готуємо до подачі: на кожну тарілку викладаємо креветки (150г), мікс салату та поливаємо медовим соусом.
Пиво «Robert Doms Мюнхенський» чудово поєднується з гарячими ковбасками або курячими крильцями, які підкреслять ніжність цього пива, додадуть вишуканості післясмаку.
Курячі крильця в соусі пелаті
- Беремо свіжі охолоджені курячі крила. По суглобу відрізаємо третю (яка ближче до тушки) фалангу. Вивернемо першу фалангу проти згину так, щоб дві кісточки прорвали шкіру та вийшли назовні. Зрушуємо шкіру і м’ясо до більшого суглобу, обрізаємо першу фалангу, там все одно нічого немає та витягуємо меншу з двох кісток. З третьої фаланги, так само зсуваємо м’ясо в бік більшого суглоба, допомагаючи собі ножем. У результаті у нас вийшов «чупа-чупс» двох розмірів.
- Розігріваємо фритюр до 170 ° С.
- Маринуємо курячі крильця.
- Готуємо соус пелаті.
- Беремо курячі крильця, обсмажуємо їх у вже розігрітому фритюрі по 4 хв. 2-у фалангу і по 5 − третю. Обсмажувати треба буквально по 3-4 шматочки, щоб масло не остигало. Готові шматочки викладаємо на паперовий рушник, щоб стекло зайве масло.
- Готуємо гілочки чері, занурюючи їх у фритюр на декілька секунд, викладаємо на паперовий рушник, щоб стекло зайве масло.
- Готуємо до подачі: на кожну тарілку викладаємо курячі крильця (150г) з соусом пелаті, гілочку помідорів чері та гілочку розмарину.
До пива «Robert Doms Богемський» підійде дичина чи грибна темпура. М’ясо, приправлене гостреньким часничком, імбиром та спеціями, підкреслює особливу ніжність пива сорту пілзнер та доповнює його карамельні відтінки. Соковиті печериці, засмажені у хрусткому клярі під сирним соусом, додають напою яскравості.
Грибочки в темпурі
Попередньо обсмажуємо борошно (заготовка)
- Беремо печериці, зрізаємо коріння й акуратно розбираємо на окремі грибки, промиваємо під несильним струменем (щоб не руйнувати капелюшки) прохолодної води.
- Розігріваємо фритюр до 180 ° С.
- Маринуємо печериці.
- Готуємо пивний кляр. В попередньо обсмажене борошно вливаємо 200 мл пива, так само додаємо 2 яйця, сіль, перець мелений чорний, ретельно перемішуємо.
- Печериці вмочуємо в кляр і миттєво викладаємо в розігрітий фритюр.
- Смажимо гриби в киплячому маслі, приблизно по 2 хв., а потім викладаємо на паперовий рушник, щоб промокнути зайве масло.
- Готуємо гілочки розмарину, занурюючи їх у фритюр на декілька секунд, викладаємо на паперовий рушник, щоб стекло зайве масло.
- Готуємо до подачі: на кожну тарілку викладаємо грибочки (150г), гілочку розмарину.
Смак пива «Robert Doms Віденьський» ідеально доповнить запечена з пряними і гострими травами качина ніжка або каре ягняти під чорничним соусом.
Каре баранини
- Беремо ребра баранини, промиваємо під проточною водою, промокаємо від зайвої вологи. Зачищаємо від лишнього жиру і плівки. Очищуємо кінчики ребер від м’яса, залишаючи чисті ребра.
- Маринуємо ребра. Чорний перець, сіль, гілочки розмарину, оливкова олія.
- Готуємо овочі: морква, помідор, болгарський перець ріжемо рівномірними кубиками 1 см.
- Беремо сковорідку ВОК (кругла глибока сковорода з опуклим дном маленького діаметру), перед глядачами в розігріту до 180 ° С вливаємо віскі – спалахує вогонь, алкоголь випаровується. Додаємо ребра баранини, обсмажуємо використовуючи оливкову олію в якій маринувалися ребра, протягом 2-3 хв. з кожної сторони, щоб отримати золотистий колір. Витягуємо підсмажені ребра на окрему гастроємність.
- Беремо сковорідку ВОК додаємо овочі, обсмажуємо використовуючи оливкову олію протягом 7-ми хв.
- Беремо сковорідку ВОК з обсмаженими овочами, додаємо ребра баранини та тушкуємо протягом 15 хв.
- Витягуємо ребра баранини, завертаємо в фольгу та залишаємо на 10 хв. Після 10 хв., ребра баранини розрізаємо окремими медальйончиками.
- Готуємо до подачі: викладаємо на кожну тарілку тушковані овочі, зверху викладаємо каре баранини (150г), гілочку розмарину.
Смачного!