Держенергонагляд склав 11 актів про технологічні порушення на Бурштинській ТЕС

 • Фахівці Державної інспекції енергетичного нагляду склали 11 актів розслідування технологічних порушень на Бурштинській теплоелектростанції.

  Розслідування проводилось упродовж листопада, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Укрінформ”.

  “У ході розслідування було оглянуто обладнання енергоблоків. Станом на 03.12.2021 складено 11 актів розслідування технологічних порушень на енергоблоках Бурштинської ТЕС”, – повідомили у Держенергонагляді.

  Зазначається, що основні причини виникнення технологічних порушень були пов’язані з помилковими діями персоналу станцій під час експлуатації обладнання та неякісним ремонтом обладнання, що призвело до пошкодження зварних з’єднань й елементів поверхонь нагрівання.

  За результатами попередніх повідомлень про технологічні порушення на енергоблоках №1 та №8 Бурштинської ТЕС Держенергонагляд додатково проведе позапланову перевірку, у ході якої, зокрема, перевірятиметься стан системи золошлаковідведення.

  Крім того, інспекція нині проводить позапланову перевірку станції з метою з’ясування причин відключення енергоблоку №7, яке сталося 28 листопада.

  Як повідомлялося, 28 листопада о 22:12 ДСНС отримала від диспетчера Обласного клінічного центру екстреної допомоги та медицини катастроф повідомлення про вибух на відокремленому підрозділі «Бурштинська ТЕС» ДТЕК Західенерго в місті Бурштин Івано-Франківського району.

  Як з’ясувалося, на енергоблоці №7 через розрив екранної труби діаметром 60 мм на котлі стався викид гарячої пароводяної суміші і газів з топки котла. За інформацією Центру екстреної медичної допомоги, станом на 29 листопада постраждали 4 людини.

 • Згодом один із постраждалих працівників станції помер у лікарні.

  Його 22-річний колега, який у важкому стані, потребує допомоги.

  Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області зобов’язала директора Бурштинської ТЕС Валерія Хом’якова негайно укласти договір з Держслужбою з надзвичайних ситуацій про охорону станції від пожеж.

  1 грудня директор Бурштинської ТЕС Валерій Хом’яков пішов з посади.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!