Держказначейство зупинило фінансування усіх незахищених видатків

 • Державна казначейська служба зупинила фінансування усіх незахищених видатків – зупинка означає, що держава відмовляється від фінансування насамперед капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво і інші).

  Про це “Економічній правді” повідомили одразу двоє високопосадовців в Кабміні.

  “Державний бюджет не в змозі обслуговувати всі видатки, передбачені законом на 2020 рік. Із 20 листопада Державна казначейська служба (ДКС) зупинила фінансування всіх видатків, крім захищених”, – йдеться в повідомленні.

  Останні запити від головних розпорядників бюджетних коштів на проведення не захищених видатків ДКС обслуговувала 20 листопада. У 2019 році на аналогічний крок, через перекидки бюджетних коштів і невиконання надходжень від митниці, прем’єр-міністр Олексій Гончарук пішов 17 грудня”, – йдеться у матеріалі.

  Зазначається, що міністр фінансів Сергій Марченко через “щільний графік” не знайшов можливості прокоментувати зупинення фінансування видатків із держбюджету.

  “Казначейство здійснює виконання показників держбюджету та обслуговування інших клієнтів відповідно до законодавства”, – відповіли в прес-службі Мінфіну.

  У Держказначействі на запит ЕП не відповіли.

  Зупинка означає, що держава відмовляється від фінансування насамперед капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво і інші. – ЕП). За підсумками ІІІ кварталів 2020 року на ці потреби уряд витратив 45,8 млрд грн із запланованих на цей рік 112,6 млрд грн. Тобто, за три місяці до кінця року фінансуванню підлягали видатки ще на 66 млрд грн.

  Таким чином, обмеження торкнеться ремонту та будівництва доріг. Із прямо передбачених в бюджеті на цей рік 86,8 млрд грн “Укравтодору” на утримання автошляхів за 10 місяців витратили лише 2/3 суми – майже 57 млрд грн.

  Читайте також: На супутниковий інтернет у літаку Зеленського витратять 32 мільйони гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!