На супутниковий інтернет у літаку Зеленського витратять 32 мільйони гривень

 • Державний науково-дослідний інститут технологій кібербезпеки та захисту інформації Держспецзв’язку 16 листопада за результатами тендеру повідомив про намір укласти угоду з компанією «Etihad Airways Engineering LLC» (ОАЕ) про модернізацію зв’язку в президентському літаку за 32,40 млн грн.

  Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть “Наші Гроші”.

  До грудня 2021 року, тобто протягом року компанія повинна буде модернізувати станцію супутникового зв’язку, яка встановлена на літаку Аirbus 319-115 із заводським номером 3260 та державним і реєстраційним знаками UR-ABA.

  Це один із літаків Державного авіаційного підприємства «Україна» Державного управління справами, яке забезпечує перельоти вищих посадовців держави, зокрема президента Володимира Зеленського.

  Модернізована станція Honeywell JetWave (США) забезпечуватиме доступ в інтернет із використанням швидкісних стандартів Inmarsat Аеrо Global Хрrеss service з максимально можливою швидкістю 50 Мбіт/с. Строк гарантійного обслуговування становить два роки.

  Вартість договору на 15% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 38,01 млн грн.

  Закупівлю провели з третьої спроби. Раніше відкриті торги з очікуваною вартістю 38,01 млн грн. і 35,00 млн грн. не відбулись через подання менше двох тендерних пропозицій.

  Конкурентами були ПП «Бейнлеумі Україна» Костянтина Безим’янного і фірма «Eclipse Global Connectivity» (Франція). Остання закрила всі свої документи як конфіденційні, крім кількох сертифікатів, виданих фірмі «E A D Aerospace Airworthiness» (Франція).

  «Etihad Airways Engineering» через «Etihad Aviation Group» належить уряду Абу-Дабі.

  При цьому через недостачу грошей у бюджеті апарати ШВЛ для лікарень купують і передають благодійники.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!