Діти з особливими потребами тренуються у звичайній спортивній секції

 •  

  Хлопчик на ім’я Денис, який живе з синдромом Дауна, вже третій рік займається карате. Всього дітей із особливими потребами у секції однієї з київських шкіл п’ятеро: Денис — у старшій групі та ще троє — у молодшій. Три роки тому тренер Наталя Мілько запросила на тренування всіх охочих. І всім запропонувала залишитися. Повідомляє Громадське.

  «Ну, це було таке не зовсім тренування. А просто діти гралися, лазили всюди по залу. Діти всі активні — мало не на голові стояли, — з посмішкою згадує мама Дениса Людмила Назаренко. «Ми підходимо?» — «Так, ви всі підходите». Наталя Романівна нікому не сказала «ви не підходите». Вона сказала «ви всі підходите, всі можете приходити». І, хто прийшов у вересні, — ті займаються».

  Перші два роки група працювала окремо, нині ж особливі діти тренуються з усіма.

  «Поки що вони не беруть участі у спарингах, вони беруть участь у фантомах: ставиться така груша для карате і дитина показує на ній свої навички, вміння, прийоми, які він вміє робити, удари, комбінації. Почали з цього», — зазначає тренер і додає, — за перші два роки «всяке бувало», але зараз вже складнощів немає.

  b9e161b-still006.00-03-51-06.sorevanovanija

  «Завоювати довіру такої дитини складно.  Вони мають так званий «феномен ототожнення»: коли бачать людину — вже заздалегідь знають, — будуть вони з нею контактувати чи ні. Це не означає, що людина хороша чи погана. Вони просто знають — підходить вона їм чи ні. І виходить — вони приглядаються спочатку, випробовують тебе в різних ситуаціях, при чому абсолютно несподіваних. Але, якщо ти з цих ситуацій виходиш, якщо ти не боїшся з ними навіть вступити у певний конфлікт і наполягати на своєму, і перетягнути на свій бік і змусити їх робити те, що тобі треба, — вони починають тобі довіряти. Тому що вони людину випробовують жорстко», — пояснює Наталія.

 • c82418b-still001.19-00-39-12.mov.mvi-8600

  Серед випробувань — ігнорування тренера, провокування інших дітей. Але батьки Дениса повністю підтримують тренера — тому хлопцю залишилося тільки підкоритися і почати тренуватися.

  «Я думаю, Денис буде хорошим спортсменом. Я думаю, що національний рівень — ще пару років будемо виступати, і я думаю, що на міжнародному також. Поки що йому 10, якщо все буде складатися добре, то до 16 років, я думаю, на міжнародний рівень він вийде», — переконана тренер.

  Нагадаємо, Мешканці багатоповерхівки на вул. Нова, 19б виступають категорично проти розміщення виїзного/консультативного паліативного відділення в їхньому будинку.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!