Для прикарпатських лікарень купили системи генерації кисню за 30 мільйонів

 • Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА 26 травня уклав угоду з ТОВ «Глобалмедгруп» про закупівлю систем генерації кисню на 30,30 млн грн.

  Закупівлю провели за процедурою COVID-19, повідомляється у системі «Прозорро», передають “Наші гроші”.

  До середини року поставлять чотири системи генерації кисню:

  • одну систему генерації кисню GZ81.14 для Обласної клінічної лікарні Івано-Франківської облради за 9,60 млн грн.
  • три системи генерації кисню GZ81.12 для Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківської міськради і Надвірнянської та Коломийської центральних районних лікарень по 6,90 млн грн.

  Договір передбачає повну передоплату. Гарантійний строк експлуатації становить рік.

  Виробник не вказаний. За відкритими даними, це компанія «Inspital Medical Technology GmbH» (Німеччина). Згідно з її сайтом, система GZ81.14 на 250-300 ліжок генерує 1 000 л кисню на хвилину і має компресор потужністю 75 кВт та ємності для повітря і кисню об’ємом по 3 000 л. Система GZ81.12 на 200-250 ліжок генерує 800 л кисню на хвилину і має компресор потужністю 55 кВт та ємності для повітря і кисню об’ємом по 2 000 л.

  Засновницею столичної «Глобалмедгруп» є Мая Мозер, а директоркою є її рідна сестра – Емма Гук. Остання є дружиною службовця СБУ Андрія Гука. Саме на неї раніше була оформлене ТОВ «Виробнича компанія Діспомед» Германа Фісталя, яка нині є одним з великих імпортерів медичної техніки, зокрема апаратів штучної вентиляції легень.

 • Герман Фісталь значиться засновником ТОВ «Український центр медичних технологій» (у стані припинення) разом із Олександром Цвєтковим та Олександром Добровським. Останнього джерела видання «Mind» назвали двоюрідним братом Михайла Радуцького – нардепа від «Слуги народу» і голови комітету ВРУ з питань здоров’я нації.

  До теми: Лікарні Тисмениччини отримали благодійну допомогу з Німеччини

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!