З червня по листопад 2019 року громадська організація «Гірський рятувальний центр» провели проєкт «Еко-Варта Дністра».
Сьогодні, 28 листопада, керівники проєкту розповіли, що до розв’язання екологічних проблем залучали волонтерів та активістів. Зокрема, до проєкту долучилося обласне комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».
Голова правління «Гірський рятувальний центр» в Івано-Франківській області Олег Ковтун зазначив, що майже за два роки організували близько 10 виїздів до прибережних територій Дністра.
«Ми займаємося безпекою туризму. Запрошуємо волонтерів, рятувальників та проводимо різні проєкти як в Україні, так і закордоном. Один з них «Еко-Варта Дністра», – каже Олег Ковтун.
Він підкреслює, що територія річки дуже засмічена. Найбільше там пластику.
Директор комунального підприємства «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» Михайло Ковтун переконує, аби змінити цю ситуацію, варто звернути увагу на екологічну освіту. Зокрема, треба навчитися сміття сортувати та утилізувати, компостувати та переробляти.
«У світі дуже багато сміття і дуже мало його переробляють. Найбільше його на полігонах, які перевантажені, бо їх мало. Тому люди скидають сміття у річки та ліси. Люди не розуміють, що воно дуже довго розкладається. Часом навіть сміття має друге життя», – говорить чоловік.
З обласного бюджету цього року виділили 40 тисяч гривень на цей проєкт. Також, кажуть керівники, є особи, які надсилають кошти. Екоакції з прибирання сміття провели у Галицькому, Городенківському, Тисменицькому та Тлумацькому районах.
Читайте також: На Калущині відновили ремонт мосту через річку Дністер