Франківські депутати вимагають виплатити заборгованість по зарплаті медпрацівникам

 • Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників.

  Відповідне звернення прийняли сьогодні, 18 жовтня, на сесії міської ради.

  «Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникам у розмірі від 13,5 тис. грн, а лікарям – від 20 тис. грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів. Однак на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік», – йдеться у зверненні.

  Це означатиме, на переконання депутатів, скорочення 130 тисяч посад медичних працівників. Так само зростає заборгованість з виплати заробітної плати та надання соцдопомоги у системі охорони здоров’я.

  «Сьогодні місцеві бюджети не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тис. посад медпрацівників», – кажуть обранці.

  У цьому зв’язку депутати просять негайно погасити заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам; вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників; у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі.

  Читайте також:  “У нас були черги зі швидких”: івано-франківські лікарі про ситуацію з COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!