“У нас були черги зі швидких”: івано-франківські лікарі про ситуацію з COVID-19

 • За два останні тижні — із 1 до 15 жовтня — в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні зросла кількість хворих на COVID-19, які потрапляють у медзаклад у важкому стані.

  Усі “важкі” пацієнти — невакциновані, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  Сьогодні в реанімаційній палаті лікарні перебуває четверо киснезалежних пацієнтів, загалом тут — шість місць. Молоді люди, каже Іванна Дидик, сюди потрапляють не часто. Лікувати тут доводиться переважно невакцинованих людей, старших за 50 років. Наймолодшому пацієнту у палаті – 56 років, найстаршому — понад 90.

  Зараз ситуація в реанімації, за словами лікарки, стабільна. Проте ще два дні тому, каже лікарка Іванна Дидик, медикам було вкрай важко.

  “У нас буквально черги зі “швидких” були на останній ургенції в середу. Я звідси пішла о 22:30 Хоча мій робочий день закінчується о 16:00. Тому що надходження було масове. Буквально до 18:00 ми прийняли понад 40 хворих із пневмоніями. Це — дуже багато. Наприклад, останніх днів, так десь 10 тому, за добу приймали 20-30″, — розповідає Іванна Дидик.

  Впродовж доби лікарі відділення екстреної допомоги оглядають приблизно 50-60 пацієнтів, розповідає завідувачка відділення Олена Хабер. Зараз медики госпіталізовують хворих, у яких стан середньої важкості або важкий. Це — ті пацієнти, яким необхідна киснева терапія.

  “У нашому відділені є палати реанімаційні і там вони практично зайняті на 100%. Збільшилася кількість хворих, збільшилася кількість і важких хворих. І, на жаль, покидають цей світ дуже часто”, — каже Олена Хабер.

  Завантаженість ліжок у центральній міській лікарні становить 80%, розповідає заступник головного лікаря Олег Ціхонь. 97% пацієнтів — невакциновані.

  Читайте також: Автобуси, потяги і літаки – для вакцинованих: в України посилили карантин

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!