Франківський актор поїхав у Париж обмінюватися досвідом (фото)

П’ять режисерів з різних куточків світу разом з акторами досліджували, обмінювалися досвідом і своїми унікальними методами, навчалися одні від одних.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі написав Франківський драмтеатр. 

Режисери були з Іраку, Франції, Індії, Німеччини і України. Від України – Олексій Гнатковський. Це 10-денна режисерська лабораторія на базі Théâtre Gérard Philipe Centre Dramatique National на тему “Ритуал у театрі”.

Представнику від України Олексію Гнатковському з акторами вдалося ще й створити три міні-постановки, покази яких супроводжувалися дискусіями за участю режисерів, акторів, критиків і звичайних глядачів. Ця лабораторія відбулася наприкінці вересня, саме перед початком нового сезону у Франківському драмтеатрі.

Метою лабораторії був театральний пошук. Мені особисто було важливо представляти українську театральну школу Леся Курбаса, разом із колегами шукати спільне і відмінне у європейській та українській театральних традиціях. Також під час роботи ми багато рефлексували: Що таке мистецтво? Що таке свобода і яким є її місце у мистецтві? Для мене свобода є дуже важливою як у театрі, так і в житті. Але поруч із нею завжди має стояти відповідальність за наслідки. Свобода – це свідомий акт” – каже Олексій.

До теми: Калуський театр покаже скандальну виставу, написану для Королівського Шекспірівського театру

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!