Франківський музей імені Бандери отримав повстанський архів

 • Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери отримав повстанський архів, який належав повстанському поету.

  Архів, який належав Михайлу Дяченку – “Марку Боєславу”, передали сьогодні, 1 листопада, інформує “Галицький кореспондент”.

  У ньому є 215 документів, зокрема й особисті рукописи повстанського поета.

  “Дуже багато речей про національно-визвольну боротьбу, на жаль, знаходяться в приватних руках. Тож дуже важливо, що ми знаходимо меценатів, за допомогою яких вдалось викупити архів. Зважаючи на те, що це є спадщина українців, правильно, щоб вона була в цьому музеї визвольної боротьби”, – говорить міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Міський голова наголосив на важливості розголосу таких документів. Він розповів, що деякі документи з цього архіву незабаром оцифрують та видадуть для широкого загалу.

  “Цей архів є дуже цінним для нас. Усі ці документи перебувають в досить непоганому стані. Їх майже повністю можна прочитати, по цьому можна зрозуміти, що колекціонер, який їх мав, займався реставрацією деяких документів. Це дуже добре, адже полегшує нашу працю”, – розповідає директор музею Ярослав Коретчук.

  Директор розповідає, що наразі весь матеріал ще не опрацювали. Надалі планують переглянути та вивчити кожен документ.

  “Ці матеріали – це частинка його душі, сенс його життя. Дякуємо усім людям, завдяки яким оця спадщина є тут. Усі ці люди заслуговують на повагу за те, що вони долучилися до цієї справи”, – ділиться Мирослава Гаврилюк, донька племінниці Михайла Дяченка.

  Цей архів також унікальний тим, що містить в собі твори Михайла Дяченка, які раніше ніде не публікували.

  Читайте також: “Політ ангела”: у Франківську відкрили експозицію, присвячену героям АТО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!