Франківці добу просиділи без газу через невчасну перевірку димвентканалів

 • В Івано-Франківську на вулиці Гвардійській, 8 на добу відключили газ. Про це «Галицькому кореспонденту» розповіла депутатка обласної ради Наталія Чаплинська. Каже, до неї звернувся житель будинку Павло Кучернюк, який і розповів про проблему та додав, що про відключення їх ніхто не попереджав.

  «Я звернулася до головного інженера газконтори Андрія Струка, який пояснив, що відбувалася планова перевірка димових та вентиляційних каналів (ДВК), тому з всіма питаннями потрібно звертатись до управляючої компанії ТОВ «Балтія-Сервіс», –  розповідає Чаплинська.

  Після цього жінка зателефонувала Максиму Сирлику, керівнику ТОВ «Балтія-Сервіс». «На питання, чому люди залишились без тепла, – пригадує пані Наталя. – Я почула у відповідь, що не маю у такі речі втручатися… Це було дуже хамське відношення. Я навіть розгубилася».

  За її словами, керівник ТОВ «Балтія-Сервіс» пригрозив депутатці, що напише на неї скаргу через тиск…

  Журналісти «Галицького кореспондента» вирішили самі поцікавитись у Максима Сирлика, чому все-таки на Гвардійській, 8 протягом доби не було газу. Чоловік підтвердив, що у цьому будинку чистились димвентканали, проте за відсутність газу він не відповідає, бо спеціалізуються на іншому.

  «Газове управління аргументує відсутність тепла причиною відсутності актів на перевірку димових та вентиляційних каналів. Згідно з закону вони не мали б права відключати газ, бо акти роблять або самі жителі, або вони звертаються з цим проханням до управителя. Жителі за такою послугою до нас не звернулися», – пояснює Максим Сирлик.

  Також він додає, що чистка димвентканалів – додаткова послуга, яку можуть замовити франківці. Якщо ж вони цього не роблять, то перевірка здійснюється за певним графіком. «Якщо відключили газ, то це питання до газового управління», – каже керівник компанії.

  Прокоментував Сирлик і ситуацію щодо, так би мовити, хамської поведінки. «Чаплинська подзвонила до мене з претензіями. Мовляв, я брехун і моя організація також. За що я попросив, щоб вона вибачилась», – пояснив керівник.

  До теми: Руслан Марцінків закликав франківців перевірити димвентканали

  У ПАТ «Івано-Франківськгаз» «Галицькому кореспонденту» підтвердили, що газ відключили через перевірку ДВК та через відсутність потрібних актів.

  «Ми неодноразово зверталися до управляючої компанії з вимогою здійснити перевірку ДВК та щоразу роз’яснювали, яку загрозу для мешканців несуть несправні димовентканали. Відповідно до складеного графіку, акти  балансоутримувач мав надати на початку лютого. Однак  цього не було зроблено.

  Щоб уникнути нещасного випадку, наші  фахівці  розпочали проведення позапланових робіт щодо перевірки щільності газових мереж,  інвентаризації газових приладів та наявності тяги в ДВК», – пояснює прес-секретар ПАТ «Івано-Франківськгаз» Галина Цап.

  Наразі усі заплановані роботи фахівці газового господарства виконали, окрім того, ТОВ “Балтія-Сервіс” надало акти справності ДВК. Станом на 6 березня газопостачання мешканцям було відновлено.

  Читайте також: У Франківську в мороз відключили від газу цілий будинок

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!