“Герой поневолі”: У Франківську презентували графічний роман

 • Сьогодні, 19 жовтня, в Івано-Франківську презентували графічний роман «Герой поневолі».

  «Герой поневолі» – це двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. Цьогоріч роман отримав відзнаку Форуму видавців і став лауреатом премії “Найкраща книга року”.

  “Ми створювали перший том протягом трьох років, коли був вільний час. Кожен мав своє завдання. Ми намагалися передати потрібну атмосферу”, – розповідає співавтор Кирило Горішний.

  Він додає, що коли у Франції вивчив українську мову і літературу, то почав читати твори Франка. А вибрав саме цю роботу, бо йому подобалась тема революції.

  Зазначимо, що двоє авторів не українці, проте у Кирила є українське коріння.

  “Ми хотіли показати, що комікси можуть бути цікавими для всіх. А його мета – популяризація української культури”, – пояснює автор.

  Готується декілька версій книжки різними мовами і найближчим часом має вийти німецька. Тираж понад 5000, і він весь час зростає.

  “Взагалі на два томи ми витратили п’ять років. Всю архітектуру, яка є книзі, змальовували. Тому потрібно було все підлаштовувати як треба”, – розповідає Міхай Тимошенко, художник та співавтор книги.

  У майбутньому планується видання ще декількох книг інших українських авторів.

 • “Наш герой Руслан Калинович шукає себе, але він русин і усвідомлює це. Тому його свідомість потихенько розвивається. Це актуальна тема після Майдану і зараз”, – додає Кирило Горішний.

  Довідково :

  Зазвичай у франкомовному світі графічний вид мистецтва називають “мальованими стрічками”, скорочено – BD (Банд Десіне). Він набув настільки широкої популярності, що його вважають одним з “дев’яти найважливіших мистецтв”. В Україні він ще маловідомий і його часто асоціюють з поняттям “комікс” або жартівливою дитячою літературою. Насправді “Банд Десіне” цікавий не тільки для дітей, але також і для дорослих, особливо, така різновидність як графічний роман.

  Читайте також: Василь Карп’юк презентував спокійну та розважливу книжку поезій

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!