Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: Патріарший Собор – це момент іспиту сумління

 • «Патріарший Cобор – це добрий момент обміну досвідом та дарами. Також це момент іспиту сумління, для того, щоб ми собі самі дали відповідь на запитання: «Наскільки ми є живою спільнотою, як Церква?».

  Про це розповів Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час прес-конференції у Івано-Франківську в рамках Патріаршого Собору УГКЦ на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», повідомляє журналіст “Галицького кореспондента”.

  «Головною темою нашого Собору є стан втілення стратегії нашої церкви, яка називається: «Жива парафія – місце зустрічі із живим Хрестом». Ця стратегія була оприлюднена і де-факто почала діяти в нашій церкві після останньої сесії нашого Патріаршого Собору в 2011 році, який відбувся в Бразилії. Натомість на цьому Соборі в Івано-Франківську ми хочемо зробити іспит сумління, наскільки ми є живою церквою, наскільки ідей, заклики до руху оновлення нашого парафіяльного життя, є нагодою для сучасної людини зустріти живого Бога», – зазначив Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

  Цей Патріарший Собор, вважає Блаженніший Святослав, є справжнім місіанським знаком для українського народу і української Церкви, знаком надії, знаком, що Господь є з нами, що саме в наші руки Бог дає силу, аби вигнати всяке зло з нашого особистого життя, а зокрема з багатостраждальної политої українською кров’ю нашої рідної Батьківщини.

  «Хочу побажати всім нам пережити особисту зустріч з живим Богом, зокрема цими днями. Хочу побажати, аби кожен з нас відчув себе посланцем Божим, носієм і тим, хто ширить Його Царство Боже на землі. І нехай це соборове діяння урухомить усю нашу Церкву, тому що стратегія «Жива парафія – як місце зустрічі з живим Христом» є не якимсь людським планом, а загальноцерковним рухом оновлення і преображення церковного життя. І нехай його хвиля заторкне кожного сина і кожну доньку нашої Церкви в Україні і у світі», – побажав Глава греко-католиків.

  IMG_0377

  Як раніше повідомляв «Галицький кореспондент», 25-27 серпня  в Івано-Франківську проходить VI сесія Патріаршого Собору УГКЦ на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Участь у Соборі бере близько 200 делегатів із різних єпархій УГКЦ України та світу.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!