Голос дає надію: як прикарпатка з інвалідністю допомагає іншим

 • Незважаючи на свій діагноз, Лілія Юрків з села Тяпче, що на Долинщині, не лише радіє кожному прожитому дню, а й допомагає іншим.

  Лілія – співачка. У свої 28 років вона встигла вже дати понад сотню благодійних концертів в Україні та за її межами. Ось уже понад 20 років дівчина пересувається на інвалідному візку. Сильна духом і життєрадісна Лілія навчилася жити з діагнозом СМА – спінальна м’язова атрофія, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Як розповідає дівчина, вона була учасницею і переможцем багатьох фестивалів. Співачка провела безліч благодійних концертів на підтримку дітей-інвалідів та онкохворих. Їй навіть вдалося зібрати для себе на концертах 50 тисяч євро на дороговартісну операцію за кордоном. У 2019 році Лілі виправили хребет за допомогою титанових пластин в клініці у Фінляндії. Операція тривала 8 годин.

  Всі, хто хоча б раз чув спів Лілії Юрків, говорять, що її голос дає надію іншим. Дівчина завжди позитивна і, незважаючи ні на що, намагається жити повноцінним життям. Своїм прикладом вона вселяє віру в таких як вона. За словами самої ж дівчини, сили і впевненості в собі їй додає музика.

  Концертні пісні, які виконує, вона обирає сама. Дуже часто були випадки, коли люди після виступів підходили до співачки і казали, що після концерту вони зрозуміли, що їхні проблеми не такі вже і великі чи важливі, як вони раніше думали.

  “Зараз згадується, – каже Лілія, – коли мені лікарі ставили діагноз у дитинстві, то сказали мамі, що я не доживу до шестирічного віку. Дякую Богу за кожен прожитий день. Мені – 28 років. Я щаслива, живу, співаю і маю можливість допомагати іншим. Зараз до подібної операції готується моя знайома Іванна Вінтоняк з Івано-франківська. І я дякую Богу, що можу підтримати її не тільки словом, а й коштами, які вдалося за допомогою двох концертів зібрати в Австрії: 2500 євро та 70 доларів. Я вірю, що і в Іванни все буде добре. Віра рятує людину. Тому бажаю всім віри у кращий завтрашній день.”

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Також читайте: Все життя – у наплічнику: на Франківщині переселенець більше року тиняється по лікарнях і шелтерах

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!